Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lavrovs: Par raķešu «Iskander» pārdislokāciju lems militārpersonas

Lēmumu par raķešu kompleksu «Iskander» pārdislokāciju uz pierobežas rajoniem pieņems militārpersonas, piektdien pavēstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

«Mēs jau to sen esam pateikuši mūsu amerikāņu partneriem, ka šāda [raķešu] izvietošana varētu būt viena no atbildēm uz globālās pretraķešu aizsardzības sistēmas Eiropas segmenta izveidošanas pasākumiem. Bet kad šāda vajadzība radīsies, to izlems militārpersonas. Tie ir žanra likumi. Nekā personīga, kā saka. Kad rodas konkrēts potenciāls, kas atbilstoši profesionāļu vērtējumam rada riskus tavai drošībai, tu pieņem lēmumus, balstoties rekomendācijās, kuras piedāvā profesionāļi,» sacīja ministrs.

Pagājušo sestdien Vācijas laikraksts «Bild» ziņoja, ka Krievijas Kaļiņingradas apgabalā un Krievijas rietumu robežapgabalos līdzās Baltijas valstīm izvietoti vairāki desmiti raķešu «Iskander», kas var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām.

Par raķešu izvietošanu šajos apvidos liecinot slepeni satelītuzņēmumi, vēstīja «Bild».

Krievijas Aizsardzības ministrijas amatpersona šonedēļ apliecināja, ka raķetes «Iskander» ir Krievijas Rietumu kara apgabala bruņojumā. Rietumu un Krievijas mediji amatpersonas teikto interpretēja kā apstiprinājumu «Bild» informācijai.

Satraukumu par šīm ziņām paudušas kā Baltijas valstis un Polija, tā arī ASV.

2011.gadā toreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņoja par militāri tehniskiem un diplomātiskiem soļiem, ar kuriem Krievija atbildēs uz ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas izvēršanu Eiropā.

Kā pirmais solis tika minēta radiolokācijas stacijas, kas brīdinātu par raķešu uzbrukumu, tūlītēja izveidošana Kaļiņingradas apgabalā. Šī iecere jau ir īstenota.

Kā nākamais solis tika minēts, ka turpat tiks izvietoti arī raķešu kompleksi «Iskander».

«Iskander-M» darbības rādiuss ir 500 kilometri, un tās var aprīkot gan ar konvencionālām kaujas galviņām, gan kodolgalviņām.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka Maskava vēl neesot izlēmusi, vai Kaļiņingradas apgabalā izvietot raķetes «Iskander».

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens ceturtdien Krievijas pretsoļus pret NATO Eiropā veidoto pretraķešu aizsardzības sistēmu nodēvējis par tukšu līdzekļu šķiešanu.

«Atkārtošu, mūsu pretraķešu aizsardzības sistēma ir tikai un vienīgi aizsardzības, tā nodrošina mūsu valstu iedzīvotājiem aizsardzību pret raķešu triecieniem. Mūsu sistēma nekādi nav vērsta pret Krieviju. Tāpēc tas ir neattaisnoti - veikt pasākumus pret mūsu pretraķešu aizsardzības sistēmu. Turklāt tā būs resursu un investīciju tērēšana pret mākslīgu ienaidnieku, kurš nepastāv, jo mums nav nodoma uzbrukt Krievijai,» pirms Eiropas Savienības samita Briselē sacīja Rasmusens.

Maskava vairākkārt brīdinājusi, ka tā, atbildot uz amerikāņu pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanu Austrumeiropā, izvietos raķetes pie NATO valstu robežām.