Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā eiro atbalsta vairāk nekā 50% iedzīvotāju

Vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāju atbalsta eiro, turklāt par procentpunktu pārsniedzot vidējo atbalsta līmeni Eiropas Savienībā, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra Eirobarometra aptauja.

Atbalsts eiro kā vienotai Eiropas ekonomiskās un monetārās savienībai ir audzis par 10% kopš vasaras, kad tika publiskoti 2013.gada pavasara apsekojuma dati, kas atspoguļoja 43% atbalstu.

Savukārt pārējā Eiropas Savienībā gandrīz nemainīgs ir palicis atbalsts ekonomikas un monetārajai savienībai ar vienoto valūtu eiro - tās piekritēji ir vairāk nekā puse Eiropas iedzīvotāju (52 %, +1 procentpunkts salīdzinājumā ar 2013.gada pavasari).

21 dalībvalstī absolūtais respondentu vairākums atbalsta eiro. Šis rādītājs visaugstākais ir Luksemburgā (79%), Slovēnijā (78%), Slovākijā (78%), Igaunijā (76%) un Somijā (75%).

Eirobarometra rudens aptauja ir jaunākais sabiedriskās domas apsekojums, ko divreiz gadā rīko Eiropas Komisija. Tā notika no 2. līdz 17.novembrim, veicot intervijas klātienē.

Pavisam tika aptaujāti 32 409 cilvēki no visām 28 ES dalībvalstīm un piecās kandidātvalstīm (bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas, Turcijas, Islandes, Melnkalnes un Serbijas).