Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šodien sākas astronomiskā ziema

Šodien, 21.decembrī plkst.19:11 Latvijā iestāsies astronomiskā ziema. Nakts uz svētdienu būs gada garākā nakts, savukārt sestdiena būs īsākā diena.

Dienas garums Latvijā šajā fāzē būs no sešām stundām un 26 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, līdz pat septiņām stundām valsts dienvidos. Rīgā dienas garums būs sešas stundas un 44 minūtes, liecina dati no ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes Saules kalkulatora.

Saule gada īsākajā dienā visagrāk ausīs valsts dienvidos pie Baltkrievijas robežas - plkst.8:42, visvēlāk valsts ziemeļos pie Igaunijas robežas - plkst.9:05. Rīgā saule lēks plkst.9:01.

Tradicionāli Ziemas saulgriežus atzīmē ar bluķa vilkšanu. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Ziemas Saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus latvieši sauc par Bluķa vakaru, atzīmējušas un svētījušas arī citas tautas Eiropā, vēsta informācija Latvijas Folkloras biedrības mājaslapā.