Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskola varēs atsākties mācības

Veicot nepieciešamos pasākumus, Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskola ir pieņemta ekspluatācijā un bērni mācības varēs atsākt pēc brīvdienām 6.janvārī, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un konsultatīvā atbalsta daļas vadītāja Vineta Bērziņa.

Kā informē pieņemšanas ekspluatācijā komisija, saskaņā ar skolas renovācijas projektu ir izpildīti visi nepieciešamie darbi, kā arī saņemti atzinumi no atbildīgajām institūcijām - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Veselības inspekcijas un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas.

Pašvaldība uzsver, ka šajās nedēļās ir veikti bojātā griestu apmetuma remontdarbi, uzstādītas nepieciešamās ugunsdrošās durvis un pēc uzņēmuma «Komunālprojekts» būvekspertu, kas veica skolas tehnisko apsekošanu, ieteikumiem - marķēti sliekšņi ar dzeltenmelnu svītrojumu.

Pēc eksperta norādījumiem vasarā plānots veikt atsevišķus uzlabojumus, tostarp, lai sakārtotu lietusūdens sistēmu un nostiprinātu kāpnes.

Jau ziņots, ka ekspluatācijā nenodotajā skolā mācības notika vairāk nekā trīs gadus - kopš 2010.gada, kad noslēdzās skolas paplašināšanas darbi, izmantojot «Cramo» moduļus. Moduļu noma bija izvēlēta kā pagaidu risinājums un ekonomiski izdevīgākais variants līdz brīdim, kamēr Ķekavā uzbūvēs jauno sākumskolu, ko bija paredzēts paveikt līdz 2012.gadam. Pati Pļavniekkalna sākumskolas ēka ir aptuveni simtgadīgs arhitektūras piemineklis, savukārt ekspluatācijā nebija nodots projekts ar īslaicīgu moduļu sistēmu, kas savienoti ar šo ēku, iepriekš informēja Ķekavas novada pašvaldības būvvaldes vadītāja Inese Aizstrauta.

Nolaidība, bērniem mācības nodrošinot ekspluatācijā nenodotā ēkā, atklājās īsi pēc Zolitūdes traģēdijas. Atklājoties, ka bērni trīs gadus mācījušies šādā ēkā, 4.decembrī tika nolemts skolā pārtraukt mācības, līdz ar to skolnieki zaudēja divas ar pusi nedēļas no mācību laika.

Kā aģentūru LETA informēja Bērziņa, bērni vienu nedēļu zaudēto mācību stundu kompensēs jūnijā, bet vēl vienu nedēļu mācības tiks organizētas projektu nedēļā. Viņa informēja, ka bērniem decembra beigās tikušas organizētas ekskursijas uz Ziemassvētku eglīšu pasākumiem. Liecības ir saņēmuši tie bērni, kas piedalījās svētku pasākumos, bet pārējiem ir iespējas tās saņemt skolā.

Neskatoties uz nolaidību, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks (Vidzemes partija) ir noskaņots samiernieciski un nolēmis nemeklēt vainīgos, kuru dēļ skola nebija nodota ekspluatācijā, lai arī tajā notika mācības.