Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Galerijā centrs» ļaunprātīgi iedarbināta signalizācija; notikusi evakuācija

Sestdien iedarbojusies trauksmes signalizācija tirdzniecības centrā (t/c) «Galerija centrs» Vecrīgā, tādēļ nekavējoties notikusi cilvēku evakuācija, portāls «Apollo» uzzināja Valsts policijā.

Kā informē likumsargi, signalizācija nostrādājusi ap plkst.12.30.

Pēc plkst.13 uz notikuma vietu izsaukta policija, kas noskaidrojusi, ka signalizācijas nostrādāšanas iemesls bijusi ļaunprātīga darbība , proti - kāds no veikala apmeklētājiem veikala ceturtajā stāvā nospiedis ugunsgrēka trauksmes pogu, kas ir fiksēts videokameras ierakstos.

Policija sākusi vainīgās personas meklēšanu.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» stāstīja «Linstow Center Management» pārstāve Evija Ansonska, šodien plkst.12.21 lielveikala apsardze uz ugunsdrošības sistēmas paneļa saņēma trauksmes signālu, kas vēstīja par trauksmes situāciju t/c ceturtajā stāvā. Sāka skanēt arī evakuācijas apziņošana un tika sākta apmeklētāju un darbinieku evakuācija, kas noslēdzās plkst.12.31.

Pēc «Galerijas Centrs» telpu pārbaudes ugunsgrēka draudi netika konstatēti, tādēļ darbinieki atgriezās savās darbavietās.

Veicot video novērošanas sistēmas ierakstu analīzi, tika konstatēts, ka trauksmes pogu ir nospiedis kāds jaunietis, kurš kopā ar diviem draugiem gāja no sabiedriskajām tualetēm uz veikalu pusi.

Centra vadība vērš sabiedrības uzmanību uz trauksmes zvanu nozīmi un aicina pārdomāt šādu rīcību sekas jebkurā sabiedriskā vietā vai ēkā.

Adekvāta reaģēšana uz trauksmes signāliem kļuva īpaši aktuāla pēc Zolitūdes traģēdijas, kur jumta iegruvumā lielveikalā «Maxima» gāja bojā 54 cilvēki. Lai arī mirkli pirms traģēdijas veikalā bija skanējusi trauksmes signalizācija, cilvēki no tā evakuēti nebija.