Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosinās RS piešķirt vēl 2 miljonus eiro, lai biļešu cenu saglabātu 0,6 eiro apjomā

Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V) iecerējis 2014.gada pavasarī, kad plānots pirmo reizi grozīt pašvaldības budžetu, iesniegt priekšlikumu pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» piešķirt vēl 2 miljonus eiro, lai visiem pasažieriem Rīgas sabiedriskajā transportā vienas biļetes cenu saglabātu 0,60 eiro apjomā.

Šāds risinājums Pulkam ienācis prātā pēc Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja Vadima Baraņņika (SC) paustā, ka, paaugstinot biļešu cenu līdz 1,20 eiro un pārejas periodā uz diviem mēnešiem ļaujot visiem pasažieriem braukt ar 50% atlaidi, «Rīgas satiksmes» negūtie ieņēmumi varētu būt ap 400 000 eiro.

«Ja divu mēnešu laikā nepieciešami 400 000 eiro, jāparedz atlikušajam gadam 2 miljoni eiro, un visi varētu braukt par 0,60 eiro. Kāpēc mocīt tos, kas Rīgā strādā?» aģentūrai LETA pauda Pulks. Viņš piebilda, ka 2 miljoni «Rīgas satiksmei» ir neliela summa, salīdzinot ar kopējo dotāciju, kas uzņēmumam tiek piešķirta no nodokļu maksātāju naudas.

Deputāts gan atzina, ka pats netic, ka Rīgas domei nodarītie zaudējumi par šiem diviem mēnešiem būs tik mazi, «bet, ja reiz Baraņņiks ir aprēķinājis...».

Jau ziņots, ka Rīgas dome nolēmusi no 1.janvāra būtiski paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenas - līdzšinējo 50 santīmu vietā no 1.janvāra biļete vienam braucienam Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 84 santīmus jeb 1,20 eiro. Vienlaikus iecerēts noteikt, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, kas saņēmuši par «Rīdzinieka karti» pārdēvēto personalizēto e-talonu, tiks piemērota 50% atlaide.

Tā kā «Rīdzinieka kartes» līdz 31.decembrim izsniegt nebūs iespējams, turklāt noteikumi par atlaidēm vēl nav stājušies spēkā, nolemts noteikt divu mēnešu pārejas periodu - lai pasargātu rīdziniekus no tarifu kāpuma, 50% atlaide janvārī un februārī tiks piemērota visiem sabiedriskā transporta pasažieriem.

Saskaņā ar Rīgas domes aprēķiniem šāds solis pašvaldībai radīs 400 000 eiro zaudējumus, taču tie vēl tiks precizēti martā, pārejas periodam noslēdzoties.

Kopumā Rīgas domes 2014.gada pamatbudžetā «Rīgas satiksmei» piešķirti 80,6 miljoni eiro, no kuriem pusmiljons eiro paredzēts pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu. Vēl 5,2 miljoni plānoti valsts budžeta mērķdotācijai pasažieru regulārajiem pārvadājumiem.

Rīgas domes piešķirtā summa ir krietni mazāka nekā «Rīgas satiksmes» pieprasītā - saskaņā ar uzņēmuma aprēķiniem neiegūtie ieņēmumi par Rīgas domes noteiktajām atlaidēm nākamgad varētu sasniegt 109 miljonus eiro. Vienlaikus pašvaldība atzīst, ka biļešu cenu izmaiņu ietekmi uz «Rīgas satiksmes» ieņēmumiem ir grūti prognozēt.