Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolās īstenos interaktīvo simulācijas spēļu ciklu par ES

Nākamajā mācību gadā 20 Latvijas skolās Ārlietu ministrija (ĀM) īstenos interaktīvo simulācijas spēļu cikla projektu, liecina ĀM veiktais iepirkums.

Iepirkums noticis starp ĀM un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā noslēgtā vadības partnerības deleģēšanas līguma ietvaros, aģentūrai LETA skaidroja ĀM preses centrā.

Vadības partnerības koordinācijas darba grupas locekļi ir vienojušies par nepieciešamību 2014./2015.mācību gadā turpināt īstenot 2012.gadā sākto projektu, atbalstot interaktīvo simulācijas spēļu cikla projektu. Projektu īsteno Latvijas skolās un tajā aplūko Eiropas Savienības (ES) pārvaldību un Latvijas iespējas tajā.

Piedalīties iepirkumā uzaicināts uzņēmums «Prospero», jo tas bija 2012.gadā veiktā simulācijas spēļu cikla iepirkuma vienīgais pretendents un izvēlētais līguma izpildītājs. ĀM aģentūrai LETA apstiprināja, ka līguma izpilde bijusi veiksmīga. Uzņēmums, balstoties uz iepriekšējā iepirkuma līguma izpildē izstrādātajām iestrādnēm, 2014./2015.mācību gadā var nodrošināt identisku simulācijas spēļu realizēšanu divreiz vairāk skolās (20), nepalielinot iepriekšējā iepirkumā piedāvāto līgumcenu.

Spēļu ciklu īstenos par 8190 eiro (5756 latiem) bez pievienotās vērtības nodokļa.

Interaktīvu simulācijas spēļu cikls jauniešiem par ES pārvaldību un Latvijas iespējām tajā tiks sagatavots un īstenots vairākos posmos Latvijas skolās 2014.gada rudenī, lai ar aktīvu līdzdalības metodi veicinātu Latvijas skolēnu zināšanas par ES institūciju darbību, likumu izstrādi ES, lēmumu pieņemšanas procesiem, starpinstitucionālo sadarbību, valsts interešu aizstāvību un Latvijas lomu un iespējām pārstāvēt savas intereses ES pārvaldības sistēmā.

Tiks iesaistītas 20 Latvijas skolas no visiem Latvijas reģioniem. Plānota skolu atlase konkursa kārtībā. Skolu komandas veidos 10.-12.klases skolēni, kuri izspēlēs ES Padomes un Eiropas Parlamenta (EP) lēmumu pieņemšanas procesu. Simulācijas spēles vadīs moderators Ansis Bogustovs un ES lietu eksperts.

Būtisks pamatojums Vadības partnerības koordinācijas darba grupas locekļu lēmumam par nepieciešamību īstenot šo projektu bija 2012.gadā sāktā simulāciju projekta pozitīvie rezultāti. 2012.gadā projektā piedalījās vairāk nekā 300 skolēnu no desmit Latvijas vidusskolām. Jaunieši, kas piedalījās šajā simulācijas spēļu ciklā, atzina, ka projekta ietvaros uzzinājuši par EK, EP un ES Padomes funkcijām. Skolēni arī sacījuši, ka simulācijas spēles sniedza iespēju attīstīt prasmi darboties komandā, aizstāvēt savu viedokli, rast kompromisus un publiski uzstāties.

Atsaucība no skolām Latvijas reģionos bija ļoti liela, apgalvoja ĀM. Pieteikumu no skolām bija vairāk, nekā bija iespējams īstenot spēles pirmajā projektā 2012.gadā. Arī lielā skolu atsaucība bija viens no galvenajiem iemesliem, lai šo spēli turpinātu.