Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Revīzija JŪ atklāj dārgas tāmes un neizdarītus, bet apmaksātus darbus

Atklājies, ka ilgākā laika periodā viens no valdes locekļiem SIA «Jūrmalas ūdens» slēdzis līgumus ar savam partijas biedram no «Saskaņas centra» piederošu uzņēmumu. Lai gan konstatētie pārkāpumi ir nopietni, Jūrmalas dome ar revīzijas rezultātu publiskošanu nav steigusies, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «de facto». Turklāt pārkāpumos vainotā persona ne tikai turpina darbu pašvaldības uzņēmumā, bet vada pat Drošības un kārtības komiteju domē.  

Pirms divarpus gadiem SIA «Jūrmalas ūdens» valdes pilnvarojums pavēra plašas iespējas toreizējam valdes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Volkovam. Tieši viņš bez publiska iepirkuma varēja slēgt līgumus līdz 10 000 latu par meliorācijas sistēmas uzturēšanu un ekspluatāciju pilsētā. A.Volkovs ar to arī nodarbojās – slēdza līgumus vienu pēc otra.

Šovasar veiktajā Jūrmalas domes revīzijā atklājies - vienādi darbi sadalīti, lai iekļautos noteiktajā summā, tādējādi apejot likumā noteikto iepirkumu procedūru. Tāpat (pirms darbu veikšanas) izpalicis novadgrāvju tehniskā stāvokļa novērtējums, kas pamatotu būvniecības nepieciešamību. Turklāt iesniegtie piedāvājumi nav kvalitatīvi un pienācīgi pārbaudīti. Šeit izceļas firmas «Trinity Industry» «uzpūstās» tāmes. Piemēram, noteikta izmēra šķembas vidēji tirgū maksā astoņus latus. Taču rēķinā «Jūrmalas ūdenim» parādījās divas reizes augstāka cena (16 LVL). Turklāt «Trinity Industry» par vienu un to pašu PVC caurteku pamanījusies paprasīt pat atšķirīgu maksu: vienu reizi to pašvaldības uzņēmumam pārdod par 39,60 LVL, citu - jau par 68,25 LVL. Tikmēr tā veikalos maksā vien 25 LVL.

«de facto» rīcībā esošie dokumenti apliecina, ka vēl pērn ar neiedomājamu operativitāti «Jūrmalas ūdens» apmaksāja uzņēmuma «Trinity Industry» izrakstītos rēķinus. Taču nauda ilgi firmas kontā neglabājās. Vai nu tajā pašā vai nākamajās dienās to pa daļām tūlīt izņēma. «Trinity Industry» īpašnieks bija toreiz vēl saskaņieša A.Volkova partijas biedrs Andrejs Podmazovs. Abi no viena saraksta kandidēja pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā. A. Volkovs: «Jūs saprotiet, mēs dzīvojam Jūrmalā. Man no «Tēvzemei un Brīvībai» strādāja, nu kas ir? Kas notiek? No «Vienotības» strādā cilvēki. Mēs, jūrmalnieki, mēs esam ļoti maza pilsēta. Nu ko, viņus vajag dzīt prom no Jūrmalas, viņiem nedrīkst strādāt? Uz Rīgu jūs viņus paņemsiet strādāt? “

Līdz ar kontroli pār meliorācijas sistēmas uzturēšanu un attīstību Jūrmalā, A.Volkova rīcībā nonāca milzu finanšu līdzekļi. Saskaņā ar «Jūrmalas ūdens» darbības stratēģiju, pērn tam bija atvēlēts 525 126 LVL, šogad plānotais finansējums 458 469 LVL. «Jūrmalas ūdens» valdes priekšsēdētājs Vladimirs Antonovs no A.Volkova pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz finansējuma izlietošanu norobežojas. V.Antonovs aicina: «Par to firmu «Trinity», lūdzu, pie Volkova! Tā ir viņa firma. A. Volkovs ir SIA «Jūrmalas ūdens» komercdirektors.»

Ne tikai domes revīzijas un audita nodaļa, bet arī pašvaldības būvinženieris secinājis, ka «uz papīra» viss izskatoties labāk nekā dabā. «Netika izpildīti visi darbi, kaut gan saskaņā ar pieņemšanas – nodošanas aktiem un maksājumu uzdevumiem veikta 100 % pielīgto darbu apmaksa.» A.Volkovs gan apgalvo, ka ,,no firmas, kas veica šos darbus, ir garantijas vēstule, ka viņi garantijas termiņā visu palabos. Es domāju, ka līdz jaunajam gadam jau kaut kas būs palabots, to ko viņi var izdarīt pa ziemu.» Taču nav skaidrs, kā iesāktos darbus pabeigs. Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau jūlija vidū apturēja «Trinity Industry» saimniecisko darbību. Šādu lēmumu iestāde pieņem, ja nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu maksāšanas vai neiesniedzis nodokļu kontrolei nepieciešamo informāciju. Uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšana ir galējais solis. Pirms tam dots laiks, lai nepilnības novērstu. Visticamāk, «Trinity Industry» uz VID lūgumiem nebija reaģējis. A.Volkovs atbildot uz «de facto» uzdoto jautājumu, vai no šiem darījumiem ir guvis kādu mantisku labumu, nopūšas: «Kāds? Nu kāds? Saprotiet, tā ir bauma. Konkrēta bauma. Nav nekādu pierādījumu, lai pateiktu, ka tā bija.»

Domes revīzijas nodaļa cita starpā bija aicinājusi izvērtēt, «kuras «Jūrmalas ūdens» amatpersonas un darbinieki ir pieļāvuši normatīvo aktu pārkāpumus un ar savu rīcību radījušas zaudējumus». Pēc tam šīm personām nodarītie zaudējumi pašvaldības budžetam būtu jākompensē. Tas tieši attiecas arī uz A.Volkovu. Viņš šobrīd ir ne tikai «Jūrmalas ūdens» komercdirektors, bet arī domes deputāts – Drošības un kārtības jautājumu komitejas priekšsēdētājs. Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) skaidro, ka «mēs sadarbojamies ar tiesībsargājošajām iestādēm, dodam visu nepieciešamo informāciju. Katrā ziņā neskrienam šim vilcienam pa priekšu. Tas ir šo iestāžu darbs, lai vērtē un skatās. Mana pārliecība ir, ka tas līdz janvāra vidum būs noskaidrojies.» Vērtēta tiekot arī A.Volkova rīcība. G.Truksnis neprecizēja, kuras tiesībsargājošās iestādes iespējamos pārkāpumus «Jūrmalas ūdenī» izmeklē. No revīzijas materiāliem noprotams, ka tas nav Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, bet gan policija.