Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecākiem nedrīkst liegt iebraukt veikalos ar bērnu ratiņiem

Uzlīmes, kas liecina par aizliegumu iebraukt tirdzniecības vietā ar bērnu ratiem, nav pieļaujamas, norāda tiesībsargs Juris Jansons.

Viņš akcentē, ka šāda rīcība nostāda nevienlīdzīgā situācijā jaunās māmiņas un tēvus, kuriem nav, kur atstāt mazu bērnu.

Tiesībsargs uzsver, ka publiskās ēkās un būvēs, tostarp tirdzniecības vietās, ir jāievēro universālā dizaina principi, lai vide būtu pieejama gan vecākiem ar maziem bērniem, gan vecāka gada gājuma cilvēkiem, gan cilvēkiem ar invaliditāti.

Kā aģentūrai LETA atzina Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa, reaģējot uz iedzīvotāju iesniegumiem, tiesībsargs devās reidā uz vairākiem veikaliem.

Tā kā birojam ir ierobežoti resursi, problēmas tika risinātas sarunu ceļā, uzlīmes noņemšanu uzskatot par mērķa sasniegšanu. Siliņa minēja, ka ir bijuši veikalnieki, kuri nav zinājuši, ka šādas uzlīmes izvietot nedrīkst.