Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas deputāti apšauba Baltijas neatkarības atzīšanas likumību

Divi Krievijas Valsts domes deputāti nosūtījuši Krievijas ģenerālprokuroram vēstuli, kurā lūgts izvērtēt PSRS Valsts padomes izveidošanas un tās īstenotās Baltijas valstu neatkarības atzīšanas likumību, vēsta Krievijas televīzijas kanāls «Doždj».

Vēstules autori ir deputāti Jevgēģins Fjodorovs un Antons Romanovs, kuri pārstāv valdošo partiju «Vienotā Krievija».

Saskaņā ar aģentūras «RIA Novosti» vēstīto, abi deputāti vēstulē pauž viedokli, ka PSRS Valsts padome 1991.gadā tika izveidota, neskatoties uz tobrīd spēkā esošo PSRS konstitūciju. Abi deputāti uzskata, ka Valsts padome bijusi nekonstitucionāls varas orgāns.

Fjodorovs un Romanovs vēstulē uzsver, ka tieši PSRS Valsts padome pieņēma lēmumus par Latvijas, Igaunijas un Lietuvas atjaunotās neatkarības atzīšanu, kas «apstiprināja būtiskas daļas PSRS stratēģiski svarīgas teritorijas atdalīšanos».

Deputāti daļu PSRS Valsts padomes lēmumu uzskata par «milzīgu kaitējumu valsts suverenitātei, teritoriālajai neaizskaramībai, drošībai un aizsardzības spējām».

Vēstules autori šos lēmumus uzskata par «noziedzīgām darbībām» un «īpaši bīstamiem noziegumiem», kurus būtu nepieciešams dēvēt par valsts nodevību.