Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūdz iedzīvotāju palīdzību cilvēku tirdzniecības izskaušanā

Cilvēku tirdzniecības upuri paši sevi par tādiem neidentificē, tādēļ sabiedrībai jāiesaistās un jāziņo par tiem, uzsver Resursu centra sievietēm «Marta» pārstāvji.

Kā cilvēku tirdzniecības upuri sevi visbiežāk neidentificē jaunieši, kas vēl nav sasnieguši pilngadību. Līdz ar to nozīmīga ir gan institūciju un profesionāļu loma, kuru redzeslokā var nonākt upuri, gan visu sabiedrības locekļu jeb līdzcilvēku loma, kas var pamanīt aizdomīgas situācijas un cilvēkus, ziņot par tiem atbildīgajiem dienestiem vai piedāvāt palīdzību, norāda centra speciālisti.

Saskaņā ar «Eurostat» datiem par 2010.-2012.gadu, 80% no visiem reģistrētajiem cilvēku tirdzniecības upuriem Eiropas Savienības valstīs ir sievietes, bet 70% cilvēku tirgotāju ir vīrieši. 16% reģistrēto upuru ir bērni - gan zēni, gan meitenes.

Visizplatītākā cilvēku tirdzniecības forma ir seksuālā ekspluatācija, kam visvairāk pakļautas sievietes un meitenes, veidojot 95% no iesaistītajiem. Ekspluatācija piespiedu darbam ir 19% no visiem zināmajiem gadījumiem, un 71% gadījumā tiek vervēti vīrieši.

Latvijā lielākoties vervē meitenes un sievietes ievainojamās situācijās, lai pārdotu fiktīvajām laulībām un seksuālai ekspluatācijai ārzemēs.

Lai pievērstu cilvēku uzmanību cilvēku tirdzniecības jautājumu risināšanai, rīt, 18.oktobrī, Eiropas Savienība atzīmēs dienu cīņai pret cilvēku tirdzniecību.