Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noraida ieceri publicēt visu valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku algas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, noraidot ierosinājumu publicēt arī valsts un pašvaldību iestādēs strādājošo darbinieku algas, nevis tikai amatpersonu atalgojumu.

Pašlaik likums noteic, ka valsts iestādes amatpersonām izmaksāto atalgojumu katru mēnesi publicē iestādes mājaslapā internetā, norādot vārdu, uzvārdu, amatu un izmaksātā atalgojuma summu, ja likums nenosaka citādi. Deputāts Ints Dālderis (V) rosināja noteikt, ka jāpublicē arī pārējo valsts pārvaldes institūcijās strādājošo atalgojums.

Tāpat politiķis rosināja precizēt, ka jāpublicē šo cilvēku aprēķinātais atalgojums un citas pienākošās naudas summas, savukārt šai informācijai jābūt atrodamai iestādes mājaslapā piecus gadus.

«Izveidojusies diezgan dīvaina situācija, ka tiek publicētas vienas daļas valsts nodarbināto algas, piemēram, civildienesta ierēdņu, policistu, ugunsdzēsēju, iepirkumu komisiju dalībnieku, kas ir valsts amatpersonas, bet netiek publiskotas, piemēram, zinātnieku, pašvaldību darbinieku vai skolotāju algas,» debatēs pauda Dālderis.

Viņš turpināja: «Latvijas iedzīvotāji ir tiesīgi zināt, cik valsts maksā saviem darbiniekiem. Tas ir tautas priekšstāvju morālais pienākums - uzdot iestādēm katru mēnesi atklāt šos skaitļus pilsoņiem.»

Savukārt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītājs Sergejs Dolgopolovs (S) uzskata, ka šis ir jautājums par samērīgumu. Viņš debatēs arī atgādināja, ka Saeima pašlaik diskutē par jaunu Valsts dienesta likumu, taču, iespējams, vajadzētu arī turpmāk koncentrēties uz amatpersonu deklarācijām. Tomēr, iespējams, vajadzētu runāt arī par citiem jautājumiem, tomēr nopietnus uzdevumus nevajadzētu risināt ar «ne īpaši pārdomātiem un ļoti populistiskiem soļiem», piebilda politiķis.

Saeimas vairākums Dāldera priekšlikumus noraidīja.

Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā saistīti ar regulējuma izmaiņām par publiskas personas līdzdalību kapitālsabiedrībās. Likumā noteikts, ka valdība līdz 2016.gada 31.decembrim sagatavo un iesniedz Saeimai likumprojektus, kuri reglamentē publiskas personas līdzdalību kooperatīvajās sabiedrībās.