Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Labo darbiņu izaicinājums: 7.decembra uzdevumi

Tas brīdis ir pienācis – no rītdienas, 7.decembra, mēs kopā ar tevi nedēļas garumā apņemamies savā ikdienā ieviest mazus, bet labus darbiņus, lai kaut nedaudz pasauli padarītu labāku un iepriecinātu cits citu ar gaužām vienkāršiem, taču sirdi sildošiem un dzīvi atvieglojošiem žestiem. Jo kad tad, ja ne svētku gaidīšanas laikā?

Pēc saviem ieskatiem un iespējām tu vari izvēlēties vienu (vai arī vairākus) veidus, kā apkārtējiem parādīt, ka tev nav vienalga. Labajiem darbiņiem ierobežojumu nav – vari rītdien paveikt vienu un kādu pārcelt uz nākamo dienu, izdarīt visus uzreiz vienā piegājienā, apberot ar labestību kādu konkrētu personu, vai alfabētiskā secībā izdāļāt savu labestību nejauši izvēlētiem cilvēkiem dažādās vietās. 

šeit

  • Noliec lielveikalā vietā savu iepirkumu groziņu, nevis atstāj kur pagadās. Jā, mēs zinām, ka ikvienā veikalā ir cilvēks, kurš tos pēc mums savāc, taču kāpēc gan nebūt tik jaukam un censties neatstāt aiz sevis jucekli? Tas pats attiecas uz apģērbiem veikalā un traukiem darba vietas virtuvē.
  • Nomaini birojā tukšo ūdens bunduli, nevis gaidi, kad to izdarīs kāds cits. Vienkārši izdari to pirmais.
  • Pajautā kolēģim, kā viņam klājas, un noklausies viņa atbildi līdz galam. Tu uzzināsi ko jaunu par saviem līdzcilvēkiem un, iespējams, iegūsi domubiedru, bet otrs sajutīsies novērtēts un pamanīts.
  • Aiznes uz darbu vai skolu piparkūkas, mandarīnus, konfektes vai jebkādus citus kārumus un noliec vietā, kur visi tos var paņemt, nevienam neatklājot, ka tas biji tu.
  • Pasaki kādam komplimentu – par izskatu, padarīto, teicamu rakstura iezīmi. Tici, tas var krietni vien acumirklī uzlabot omu! Iedvesmai piedāvajam aplūkot cilvēku reakciju video, kur kāda sieviete Čikāgā veikusi sociālo eksperimentu, apgalvojot cilvēkiem, ka universitātes mākslas projektam uzņem fotogrāfijas ar to, kas viņai šķiet skaists.