Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tu, kropli, brauksi uz iecirkni Matīsa ielā!» - vīrietis dalās šokējošā pieredzē ar policiju

Ar visai šokējošu ierakstu savā «Facebook» profilā dalījies kāds lietotājs ar vārdu Salvis De Kārkliņš, kurā viņš izstāsta par savu šaušalīgo pieredzi ar policijas darbiniekiem. Policija visu noliedz. 

«Jau pagājis mēnesis kopš manas lieliskās dzimšanas dienas, tāpēc vēlos savos iespaidos padalīties arī ar Jums. Mani sauc Salvis, 2015. gada 10. decembrī nosvinēju savu 29. dzimšanas dienu šaurā lokā, četratā ar brāli, viņa draudzeni un vēl vienu meiteni. It kā nekas grandiozs, jo tā ir ceturtdiena, vienkārši mierīga pasēdēšana - pica un Jack. Jau ap pusnakti devāmies gulēt, jo īstā ballīte tika plānota piektdienas vakarā,» savu stāstu iesāk Salvis.

Nākamajā rītā piecēlies un ap pulksten 7:00 no Juglas ar 6. tramvaju devies uz Sarkandaugavu pavadīt uz darbu savu ciemiņu. Atpakaļ devies ar 5. tramvaju un izkāpis pie Nacionālās Operas. Laiks bijis vējains un auksts, tāpēc iegājis spēļu zālē «Fēnikss», kas atrodas uz Aspazijas bulvāra stūra.

«Tā teikt - izmēģināt dzimšanas dienas laimi. Piegāju pie bāra un palūdzu glāzi šampanieša, aizgāju un iemetu piecus eiro. Par pirmajiem spiedieniem izkrita ap 150 eiro. Aizgāju samainīt, apsēdos pie cita automāta, iemetu atkal piecus eiro un izkrita atkal ap 100 eiro, ar ko man arī pietika. Nebija pat stunda pagājusi - iedevu bārmenei dzeramnaudu un apsargam uzsaucu kafiju. Devos ārā, paspēju pāriet ceļu un pie manis piestāja Valsts Policija. No mašīnas izkāpj četri policijas darbinieki, neko nepaskaidrojot, ar varu mani sāk vilkt mašīnā, sapūš ar gāzi visas acis. Iestājas trīs stundu aklums un šoks. Durvis tiek aizcirstas un policijas darbinieki smiedamies iekāpj mašīnā,» savā «Facebook» profilā raksta Salvis.

Puisis lūdzis, lai paskaidro, kas notiek, kāpēc tiek aizturēts. Atbilde esot skanējusi: «Aizveries, kropli, tūliņ tu redzēsi!»

Mašīna tīši esot raustīta no vienas puses uz otru. Puisis izvilcis no kabatas mobilo telefonu un mēģinājis sazvanīt brāli. Izdzirdot sarunu, mašīna apturēta: «Tūdaļ tika apturēts policijas transports, durvis atveras, telefons tiek izrauts no rokām un pārlauzts uz pusēm, pārlauzta tiek arī baterija, tieku fiziski iespaidots un apsaukāts. Transports atsāk savu agresīvo kustību, esmu vienkārši bezspēcīgs, nesaprotu, kur vedīs, varbūt uz mežu. Joprojām esmu šokā un neko neredzu, acis tā ēd ārā, ka sāpes pierimstas tikai tad, ja tās sažmiedz no visa spēka. Nonākam kaut kādā galapunktā, tieku apsaukāts, apsmiets un vests kaut kur. Kā izrādās - Tvaika iela, alkohola pārbaude, es joprojām esmu akls, man tiek bāzti kaut kādi priekšmeti mutē, es lūdzos, lai izsauc ātro palīdzību, lai man izmazgā acis, saku ka nepūtīšu ne trubā, ne kādas citas analīzes nodošu, kamēr neko neredzu. Palīdzība, ko saņēmu, bija pulsa pārbaude!»

Tā arī nekādas analīzes neesot noņemtas, saslēgts rokudzelžos Salvis vests ārā, turpinoties izsmiešanai un fiziskai iespaidošana. Saslēgts roku dzelžos, ar galvu pa priekšu viņš iegrūsts mašīnā bez iespējas kontrolēt kritienu.

«Tu, kropli, tūliņ brauksi uz iecirkni Matīsa ielā!» Es vaicāju, par ko, kas ir iemesls, un pēkšņi man iepūš sejā papildus devu gāzes, atlauž vaļā žokli un piepūš ar šo gāzi muti... Nevarēju elpot, es domāju, ka miršu, bet viņi tikai smējās, no bailēm ka nosmakšu, es policijai saku, ka man ir astma un nevaru paelpot. Man sākās problēmas ar elpošanu, viss dega. Mana dzimšanas diena, es domāju, pie velna, es tikai gribu būt mājās dzīvs. Policijas darbinieki sāk saprast, ka ir aizgājuši par tālu, un sāk sacerēt lietu pret mani. Saka, ka es sēdēšot piecus gadus. Es vaicāju - par ko? Atbilde - par uzbrukumu policijai. Matīsa iecirknī dzirdu, kā policisti savā starpa sarunā, cik kuram es esmu sitis, kā viss noticis un piemin kādu prokurori, kuras vārds sākas ar burtu (L) , ka viņa varētu liecināt, ka arī esot gājusi garām un redzējusi...» raksta Salvis.

Policisti par Salvi esot ņirgājušies četras stundas. Nekas neesot paskaidrots. Tikai pēc ilgstošas lūgšanās palaists uz tualeti.

«Aizejot uz tualeti, es izvelku naudu no maka un ielieku zeķē. Katram gadījumam. Pēc neilga laika tieku vests ārā. Mani vedīs uz Ziemeļu iecirkni, kur uzsāks kriminālprocesu pret mani par uzbrukumu policijai. Matīsa iecirknī esmu nosēdējis bezjēdzīgas četras stundas. Ar mani neviens pat nerunāja. Redzēju tikai, kā citiem gopņikiem uzskaita mantas. Esam izgājuši uz ielas pie tā paša Matīsa iecirkņa. Man liek uzlikt rokas uz auto jumta, saka, ka es tieku aizturēts uz divām diennaktīm. Tieku pārmeklēts, manu salauzto telefonu, lādētāju, pasi ieliek maisiņā, no zeķes izvelk arī naudu. To ieliek starp pasi. Es vaicāju, kur maks? Maka vairs nav...»

Salvis aizvests uz Ziemeļu iecirkni: «Brauciena laikā dzirdu, kā policisti čukst savā starpā, lai maisiņu ar savām mantām iecirknī iedod man pašam ienest. Es sapratu, ka naudas tur vairs nebūs... Apstājāmies. Man tiek pasniegts maisiņš, uz ko es atbildu, ka es viņam vairs neskaršos klāt, jo tur nav manu visu mantu. Man atbildēja, kā vēlies, bet policistu sejās parādījās tāds satraukums.»

Puisis ievests iecirknī. Viņam likts stāvēt ar seju pret sienu. Uzdoti provocējoši jautājumi.

«Pagriežu galvu un policisti mani ar telefoniem filmē kā bērnudārzs... Ziemeļu iecirknī mani noturēja ap divām stundām. Kā izrādās, es akls un ar saslēgtām rokām esmu diezgan izveicīgs - esot iespēris vienam policistam pa celi, otram pa kāju un vēl uzpleci norāvis. Laikam ar zobiem. Esmu pavisam nomocīts, man saka, ka mani vedīs vēl uz Teikas iecirkni noņemt pirkstu nospiedumus, tiek pierakstītas manas mantas, kurās nav ne maka ar visiem dokumentiem, ne ap 350 eiro, ko ielika starp pasi, bet izmeklētājs saka, ka man esot paveicies, jo divas sutkas nebūšot, jo esot piektdiena. Paveicies!!! Man ir paveicies? Man ir pārplēsta jaka, pārlauzts telefons, sabojāta dzimšanas diena, nozagts maks un nozagta nauda, un man ir paveicies! Man ir krimināllieta par noziegumu, kuru neesmu darījis, man ir uzlikta policijas uzraudzība, divas reizes nedēļā jāatzīmējas un no pulksten 23:00 līdz 06:00 jāatrodas mājās. Lieliska veiksme!»

Kā teikts «Facebook» ierakstā, Salvis vērsies Iekšējās drošības birojā, kur pieņemtas un uzklausītas viņas sūdzības: «Atklājās daudz pārkāpumu arī protokolu sastādīšanā, trūkst parakstu, netika ne pieaicināts advokāts utt. Probācijā nav manu dokumentu vēl šodien. Esmu piesiets ne pie kā un nekādu jaunu ziņu man par šo lietu nav. Šādu vēstuli nosūtīšu arī «Bez Tabu» un «Nekā personīga». Mīļie draugi un citi lasītāji - jūs neesat pasargāti, pat pulksten 10:00 dienā, gaišā dienas laikā, pilnā Rīgas centrā. Mans murgs beidzās piektdienas vakarā 19:00. Joprojām rādās murgi. Es ļoti ceru, ka vainīgie atbildēs!!! Lūdzu padalāmies, lai visi redz. P.S. Cietušie policisti no Matīsa iecirkņa R. Rāviņš un A. Konovalovs.»

«Šā gada 10.janvārī sociālajā tīklā «Facebook» strauji izplatījies kāda jauna vīrieša paziņojums, ka vairāki policisti it kā esot viņu piekāvuši un nozaguši viņam naudu. Valsts policija noliedz publiski izteiktos apvainojumus, atgādinot, ka turpinās apstākļu noskaidrošana, un nevienu nevar atzīt par vainīgu iekams viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā,» rakstiski portālu «Apollo» informē Valsts policija.

«Pēc policijas rīcībā esošās informācijas pagājušā gada 11.decembrī viena no Valsts policijas ekipāžām, patrulējot Rīgas centrā, pamanīja kādu jaunieti, kurš bijis manāmā reibumā. Ekipāža apstājusies, un policijas darbinieki uzrunājuši iereibušo jauno vīrieti, taču viņš atbildējis ar skaļām necenzētām frāzēm un pārkāpis jebkādas sabiedrībā pieņemtās uzvedības normas. Jaunietis nogādāts policijas iecirknī, uzsākta administratīvā lieta par sīko huligānismu, bet vēlāk jaunais vīrietis vests alkohola pārbaudes veikšanai.»

«Arī alkohola un narkotiku reibuma ekspertīžu nodaļā jaunais vīrietis turpināja uzvesties neadekvāti. Jaunais vīrietis kategoriski atteicās no ekspertīzes veikšanas, tādēļ darbinieki nolēma viņu aizvest atpakaļ uz iecirkni, no kurienes viņš tiktu palaists mājās. Taču, nonākot pie policijas auto, jaunietis pēc policijas rīcībā esošās informācijas uzbrucis policistiem – izdarījis vairākus sitienus, trāpot gan vienam, gan otram darbiniekam.»

«Uzreiz pēc tam, pielietojot spēku, jaunais vīrietis savaldīts un nogādāts iecirknī – nu jau kriminālprocesa uzsākšanai par iespējamu uzbrukumu valsts varas pārstāvim. Šobrīd šajā kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, savukārt par administratīvu pārkāpumu – sīko huligānismu – jaunietim piemērots 70 eiro naudas sods.»

«Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas birojā no Iekšlietu ministrijas Iekšējā drošības biroja saņemts iepriekš minētā vīrieša iesniegums par iespējamiem policistu pārkāpumiem. Tādēļ uzsākta dienesta pārbaude, kurā tiks izvērtēts, vai policisti saucami pie disciplināratbildības.»

«Valsts policija noraida publiski izskanējušos pārmetumus, atgādinot, ka pašlaik turpinās gan izmeklēšana kriminālprocesā, gan dienesta pārbaude, un ka nevienu nevar atzīt par vainīgu, iekams viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā,» teikts nobeigumā.