Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tuvāko desmit gadu laikā dzīves līmenim Latvijā jāsasniedz vismaz 90% no ES vidējā dzīves līmeņa

Attīstoties uzņēmējdarbībai, valstij jāvirzās uz to, lai tuvāko desmit gadu laikā Latvijā dzīves līmenis sasniegtu vismaz 90% no Eiropas Savienības (ES) vidējā dzīves līmeņa, bet valsts iegūtu papildu finanšu līdzekļus, kurus novirzīt aizsardzībai, demogrāfijas uzlabošanai, sociālajai sfērai un citām vajadzībām, žurnālistiem teica Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK stratēģiskais mērķis, kas noteikts LTRK priekšlikumos valdības deklarācijai, paredz, ka Latvijas darba devēji, pateicoties labai uzņēmējdarbības videi, spēs nodrošināt reālās algas pieaugumu vairāk nekā 7% gadā.

Lai to varētu sasniegt, Latvijas reālā iekšzemes kopprodukta izaugsmei ik gadu jābūt vairāk nekā 5,4% gadā, uzsvēra Endziņš.

Par galvenajām prioritātēm valdībai jānosaka eksports, produktivitāte un Latvijas globālā konkurētspēja.

Svarīgākie desmit uzdevumi, lai to īstenotu, ir darbaspēka nodokļu konkurētspējas nodrošināšana vismaz Baltijas mērogā, mērķtiecīgi virzoties uz augstāk apmaksātu darbvietu veidošanu. Ar 2017.gadu visās jomās ar augstu krāpšanās risku jānosaka reversā pievienotās vērtības nodokļa maksāšanas kārtība.

Ar uzņēmumu ienākumu nodokļa (UIN) un iedzīvotāju ienākumu nodokļa grozījumiem jāpanāk pašvaldību motivācija atbalstīt uzņēmējdarbību savā teritorijā.

Tāpat, nesamazinot iekasējamību, jāpilnveido UIN regulējums, lai motivētu uzrādīt peļņu Latvijā, tai skaitā sakārtojot uzņēmumu bilances, neapliekot ar UIN reinvestēto peļņu, radīt pievilcīgu UIN regulējumu starptautisko pakalpojumu un tirdzniecības sektoram, ar nodokļu iniciatīvām un citiem valsts atbalsta mehānismiem stimulēt tādu jaunu darbvietu radīšanu, kurās atalgojuma līmenis divreiz pārsniedz Latvijas vidējās algas līmeni 2015.gadā.

LTRK arī iesaka izstrādāt zemu un viegli administrējamu nodokļu režīmu biznesa iesācējiem un noteiktu nozaru vai teritoriju mikrouzņēmumiem, kur ir liels ēnu ekonomikas apjoms.

Valdībai ir jāapstiprina nodokļu politikas stratēģija un turpmāk jānodrošina nodokļu sistēmas stabilitāte un prognozējamība.

Endziņš atzīmēja, ka svarīgs uzdevums ir arī par lēmumiem atbildīgas, efektīvas, mērķorientētas, motivētas valsts pārvaldes nodrošināšana.

Nolūkā uzlabot valsts globālo konkurētspēju no 2018.gada jānodrošina valsts budžets ar pārpalikumu.

Būtiski ir arī pilnveidot valsts atbalsta instrumentus, to skaitā Eiropas Sociālā fonda un cita veida publisko finansējumu, infrastruktūru un cilvēkresursu kapacitāti eksporta veicināšanai, prioritāri atbalstot tās eksporta veicināšanas aktivitātes, kuras Latvijai nodrošinās lielāko finansiālo atdevi.

Lai īstenotu iepriekš noteiktos uzdevumus, jānodrošina regulārs ikmēneša dialogs starp Ministru prezidentu un LTRK, kā arī citām lielākajām uzņēmēju organizācijām.

Kā ziņots, LTRK jau paudusi atzinību Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pieņemtajam lēmumam par Ministru prezidentu nominēt Māri Kučinski (ZZS), kurš jau iepriekš publiski teicis, ka par prioritāti jāvirza tautsaimniecības izaugsme, kas ir arī LTRK galvenais mērķis un pamats valsts attīstībai un pastāvēšanai.