Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielās Baltijas valstu bankas gatavo kopīgu internetbankas risinājumu

Lielās Baltijas valstu bankas - SEB, DNB un «Swedbank», kam no šā gada jāievēro stingrākas drošības prasības, gatavo kopīgu risinājumu, kas ļautu to klientiem droši veikt norēķinus internetā, ceturtdien paziņojis Lietuvas Komercbanku asociācijas prezidents Stasis Krops.

«Lielās bankas runā par Banku identifikācijas projektu, kas paredz, ka šo programmu varētu lietot vairākās bankās un Baltijas valstīs. (..) Ja izdotos atrast efektīvu, drošu un lētu risinājumu, manuprāt, tas būtu noderīgi,» viņš sacījis ziņu aģentūrai BNS.

Kā norādījis Krops, tāda kopīga banku programma ilgākā laikā varētu nomainīt kodu ģeneratorus vai citus banku piedāvātos identificēšanās veidus. Pēc viņa teiktā, tam būtu jābūt drošam instrumentam «kvalificēta elektroniskā paraksta līmenī».

«Tam būtu jābūt arī lētam, jo gribētos, lai banku klienti, fiziskās personas, varētu to lietot bez maksas, bet citiem tirgus dalībniekiem maksa būtu neliela. (..) Šobrīd atlasītas vairākas kompānijas, kas izstrādājušas piedāvājumus, un ar tām notiek sarunas,» pastāstījis Lietuvas Komercbanku asociācijas vadītājs.

Viņš norādījis, ka šādu sistēmu iecerēts izveidot šā vai nākamā gada laikā un tai varētu pievienoties arī citas komercbankas vai digitālā tirgus dalībnieki.

Triju minēto banku pārstāvji ziņu aģentūrai BNS apliecinājuši, ka piedalās šajā projektā, jau no rudens analizējot iespējas nākotnē ieviest kopīgu klientu elektroniskās identifikācijas risinājumu, ko varētu izmantot katras bankas klienti.

No janvāra Lietuvā stājušās spēkā stingrākas Lietuvas Bankas prasības attiecībā uz drošību, proti, noteikts, ka jaunie komercbanku klienti, kas lieto kodu kartes, internetā var norēķināties par summu, kas nepārsniedz 30 eiro. Uz banku klientiem, kas kodu kartes iegādājušies līdz gadumijai, šī prasība tiks attiecināta no 1.aprīļa.

Reaģējot uz šo prasību, SEB, DNB un «Swedbank» no janvāra noteikušas papildu identifikāciju ar mobilo īsziņu palīdzību, savukārt «Nordea» šonedēļ piedāvājusi klientiem kodu kartes nomainīt ar mobilo aplikāciju, bet «Šiauliu bankas» informējusi, ka no aprīļa bankas klienti varēs lietot kodu kartes, bet veiktās operācijas papildu drošībai būs jāapstiprina ar mobilajā īsziņā saņemtu paroli.