Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Sadales tīkls» grib ieviest jaunu maksājumu, ziņo raidījums

Jau pēc dažiem mēnešiem ikmēneša rēķinos  par elektroenerģiju varētu parādīties jauna ailīte – maksa par pieslēgumu. Ar to «Sadales tīkls» grib nopelnīt naudu jaunu vadu vilkšanai, ceturtdien vēstīja «TV3 Ziņas». 

Lielākie maksātāji par jauno sistēmu būs tie cilvēki, kuri elektrību taupa un tērē maz. 

«Sadales tīkls» pasūtītā auditā secināts, ka no Padomju Savienības mantotie Latvijas elektrotīkli ir novecojuši un jāmodernizē, piemēram, elektrības vadus no stabiem pārceļot uz pazemes kabeļiem. 

Līdz 2024. gadam uzņēmums cer elektrības atslēgumu laiku samazināt par trešdaļu. Bet tam vajagot naudu. Un to «Sadales tīkls» cer iegūt, mainot tarifu sistēmu. , informē «TV3 Ziņas».

Tas paredz ieviest jaunu – fiksētu ikmēneša maksājumu par pieslēgumu, kura apjoms būs atkarīgs no tā veida. 

Vienlaikus par 20% varētu samazināties tarifs, ko patērētāji maksā «Sadales tīklam» par katru piegādāto elektrības kilovatstundu.  

Tas nozīmē, ka dzīvoklī, kas mēnesī patērē 150 kilovatstundas, ikmēneša rēķins pat nokristos par aptuveni vienu eiro. Savukārt vietās, kur elektrība tiek tērēta ļoti maz kā mazdārziņos vai garāžu kooperatīvos ikmēneša elektrības rēķini pieaugtu no dažiem centiem līdz pusotram eiro. 

«Sadales tīkls» savu kabatu tādējādi papildinātu ar 15 miljoniem eiro. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai tagad būs jāvērtē, vai tarifu izmaiņas atļaut. 

Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš atzīst, ka šīs pārmaiņas būtiskas grūtības elektrības pircējiem neradīs. 

«Manuprāt, šī attīstība, kura vajadzēja notikt jau senāk, un situācija ir labvēlīga, jo tirgus cena ir samazinājusies, un tendence ir tai samazināties. Tas ļoti labi, jo patērētāji neizjutīs nopietnu spiedienu uz šo visu situāciju,» noradīja eksperts. 

Ja regulators «Sadales tīkla» plānu atbalstīs, jaunie tarifi varētu stāties spēkā šā gada aprīlī.