Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nosaukts veselībai kaitīgākais Rīgas mikrorajons

Rīgā notiek pētījums par dzīves kvalitāti mikrorajonos. Zolitūdes, Purvciema, Juglas un citu «guļamrajonu» iedzīvotāji skaidros, kā viņi jūtas savā vidē, kas viņiem ir zināms par komunikāciju stāvokli savas mājās, un kā viņi attiecas pret ēku siltināšanu. Vēl jo vairāk, pētnieki noskaidros, kurš Rīgas mikrorajons ir labvēlīgākais klimatiskajā ziņā. 

Kā vēsta «Latvijas radio», pirms pusgada Stradiņa universitātes pētnieki mērīja gaisa temperatūru, trokšņa līmeni un putekļu daudzumu Rīgas mikrorajonos. Izrādās, ka šo rādītāju starpība visā Rīgā ir ļoti liela. Lai arī oficiāli rezultāti nav paziņoti, jau ir skaidrs, ka pats putekļiem bagātākais rajons ir Jugla.

«Juglai ir sliktākie rādītāji. Tā kā Juglai brauc cauri ļoti daudz mašīnu, kas iebrauc un izbrauc no Rīgas, no rītiem un vakaros tur ir ļoti augsts putekļu līmenis,» stāsta pētnieks Ivars Vanadziņš.

Pašlaik pētnieki pēta vēl vienu rādītāju - ātrās palīdzības izsaukumu skaitu uz dažādiem Rīgas rajoniem. Neraugoties uz to, ka dati vēl tiek apstrādāti, jau tagad zināms, ka arī šajos rādītājos līdere ir Jugla. Trokšņu ziņā Jugla ir visskaļākais Rīgas mikrorajons, un ar to var konkurēt Imanta.

Pretēji pastāvošajiem stereotipiem, Centrs nav skaļākais Rīgas mikrorajons.

Šodien tiks uzsākts otrais pētījuma posms, kura laikā tiks aptaujāti Rīgas mikrorajonu iedzīvotāji. Tiek plānots intervēt vismaz 3000 iedzīvotāju. Pētījuma galarezultāti tiks paredzēti ieteikumiem dzīves kvalitātes uzlabošanai daudzdzīvokļu mājās un to rajonos. Tas ļaus nepieļaut arī jaunas kļūdas pilsētas vidē, veicot jaunu ēku celtniecību.