Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šodien plānots parakstīt līgumu ar «airBaltic» investoru Montāgu-Girmesu

Šodien ir plānots parakstīt gan akcionāru līgumu, gan visus saistītos dokumentus ar jauno «airBaltic» investoru Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, aģentūrai LETA apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» Ozoliņš pauda pārliecību, ka problēmas ar jauno investoru nav gaidāmas, jo ir veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un pieprasīti apliecinājumi, ka uzņemtās saistības var tikt izpildītas. «Tādēļ arī šobrīd virzāmies uz dokumentu parakstīšanu,» uzsvēra Ozoliņš.

Savukārt «airBaltic» korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags «Rīta panorāmai» apliecināja, ka Montāgs-Girmess ir ieradies Rīgā. «Viņš ir Latvijā un ļoti ceram, ka viņa klātbūtne materializēsies ar parakstītiem līgumiem,» teica Vanags.

Jau ziņots, ka SM kā nacionālās lidsabiedrības «airBaltic» akcionārs jau kopš decembra bija gatava parakstīt aviokompānijas akcionāru līgumu ar Montāgu-Girmesu, taču līdz šim iespējamais investors nebija informējis, kad būs gatavs to darīt.

Kā ziņots, decembra beigās aviokompānijā skaidroja, ka līgums ar jauno «airBaltic» investoru Montāgu-Girmesu tiks parakstīts janvārī, jo pirms līguma parakstīšanas «airBaltic» vēl vēlas nokārtot visus jautājumus saistībā ar «Bombardier CS300» lidmašīnu pasūtījumu.

«airBaltic» izpilddirektors Martins Gauss iepriekš skaidroja, ka uzņēmums pēdējo gadu laikā ir sasniedzis ievērojamus rezultātus un ar jaunajām investīcijām tagad var koncentrēties uz kompānijas paplašināšanos un konsolidēšanos Baltijas aviācijas tirgū. Jaunais kapitāls tiks izmantots, lai investētu jaunās lidmašīnās, nevis lai tās nomātu, tādējādi sniedzot «airBaltic» priekšrocību izmaksu ziņā, kas ir svarīga biznesa plāna «Horizon 2021» daļa.

Iepriekš SM valsts sekretārs Ozoliņš skaidroja, ka nevarot uzskatīt, ka akcionāru līguma parakstīšana ar Montāgu-Girmesu kavējas. SM pārstāvis arī norādīja, ka saskaņošanas ieilgšana nav nekādā veidā saistīta ar izteikto «Ventbunkera» piedāvājumu ieguldīt lidsabiedrībā.

Kā ziņots, valdība iepriekš nolēma atbalstīt «Prudentia» atrasto nacionālās aviokompānijas «airBaltic» investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Saeima piekrita 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanai lidsabiedrībai «airBaltic». Parlamenta lēmums paredz atļaut finanšu ministram atbilstoši valdības lēmumam palielināt apropriāciju SM līdz 80 miljoniem eiro «airBaltic» pamatkapitāla palielināšanai pēc akcionāra līguma parakstīšanas. Darījumam nebūšot negatīvas ietekmes uz vispārējās valdības budžeta bilanci.

Vienlaikus Saeimas lēmums, ņemot vērā bažas par Montāga-Girmesa iespējamo interesi piesaistīt «airBaltic» flotei Krievijā ražotās lidmašīnas «Sukhoi», paredz noteikumu, ka «airBaltic» un tās meitassabiedrības nedrīkst iegādāties, nomāt vai jebkādā citā veidā izmantot produkciju no to valstu militāri rūpnieciskajiem kompleksiem un ar tiem tieši vai netieši saistītiem uzņēmumiem, kuri pakļauti Eiropas Savienības vai starptautiskajām sankcijām, kurām pievienojusies Latvija.