Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosina līdz 300 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma vērtību TUA saņemšanai

Saeimas deputāts Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) rosina no 250 000 eiro līdz 300 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma vērtību termiņuzturēšanās atļaujas jeb TUA saņemšanai.

Priekšlikumi iesniegti grozījumiem Imigrācijas likumā, kas pašlaik Saeimā tiek skatīti pirms trešā, galīgā, lasījuma. Deputāts savā priekšlikumā arī aicina palielināt iepriekš otrajā lasījumā atbalstītās īpašumu kadastrālās vērtības summas.

Šnore tāpat rosinājis likumā palielināt nepieciešamās summas, kādas ir jāiegulda kapitālsabiedrību pamatkapitālā, lai varētu saņemt TUA. Viņš rosina palielināt otrajā lasījumā atbalstītās summas, kas jāiegulda kapitālsabiedrībās, - no 10 000 eiro uz 15 000 eiro, no 50 000 eiro uz 60 000 eiro un no 100 000 eiro uz 120 000 eiro.

Kā ziņots, nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK Saeimā pašlaik skatāmajos Imigrācijas likuma grozījumos rosinājusi atteikties no TUA piešķiršanas par nekustamā īpašuma iegādi, liecina nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara iesniegtais priekšlikums.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un «Vienotība» vēl vērtēs iesniegtos priekšlikumus izmaiņām TUA izsniegšanas kārtībā, norāda šo politisko spēku politiķi.

Jau vēstīts, ka Saeima 17.decembrī, otrajā lasījumā atbalstot apjomīgus grozījumus Imigrācijas likumā, neatbalstīja nacionālās apvienības priekšlikumu no likuma izslēgt punktu, kas paredz piešķirt termiņuzturēšanās atļauju pret nekustamā īpašuma iegādi.

Parlaments todien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz piešķirt Ministru kabinetam tiesības izvērtēt termiņuzturēšanās atļauju ietekmi uz nacionālo drošību vai ekonomisko attīstību un vairākos gadījumos noteikt ierobežojumus šo atļauju izsniegšanai uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku kā pieci gadi.