Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvenergo» pērn nopelnījis 85 miljonus eiro

 «Latvenergo» koncerna peļņa pērn bija 85 miljoni eiro, liecina koncerna nerevidētie 2015. gada rezultāti.

«Latvenergo» peļņa 2014.gadā bija 34 976 548 eiro.

«Latvenergo» koncerna ieņēmumi 2015.gadā bija 929,1 miljoni eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2014.gadā. Samazinājumu noteica izmaiņas finanšu rezultātu uzskaites principos līdz ar AS «Enerģijas publiskais tirgotājs» darbības uzsākšanu 2014.gada 1.aprīlī, tādējādi peļņas vai zaudējumu aprēķinā netiek atspoguļoti norēķini par obligāto iepirkumu.

Savukārt koncerna EBITDA ir palielinājusies par 30% un sasniedz 306,9 miljonus eiro. Kā norāda uzņēmumā, rezultātus pozitīvi galvenokārt ietekmēja elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām Latvijā no 2015.gada 1.janvāra. Līdz tam AS «Latvenergo» pārdeva elektroenerģiju par regulētiem tarifiem, kas bija zemāki par tirgus cenu.

AS «Latvenergo» par 2015.gadu maksājamais dividenžu paredzamais apjoms ir 77,4 miljoni eiro, bet 2014.gadā tie bija 31,5 miljoni eiro. Dividendes pēc akcionāra lēmuma tiks novirzīts, tai skaitā, arī elektroenerģijas pakalpojuma nodrošināšanas atbalstam trūcīgajiem un mazturīgajiem iedzīvotājiem, daudzbērnu ģimenēm, kā arī personām ar pirmās grupas invaliditāti un ģimenēm ar bērnu invalīdu un daļējai obligātās iepirkuma komponentes izmaksu kompensācijai, nodrošinot, ka obligātā iepirkuma komponente saglabājas līdzšinējā līmenī - 26,79 eiro par megavatstundu (MWh).

2015.gadā «Latvenergo» koncerns ir turpinājis mērķtiecīgas aktivitātes tirgus pozīcijas stiprināšanā un nodrošinājis trešdaļu no kopējā Baltijas valstu elektroenerģijas tirgus. Mērķtiecīgu pārdošanas aktivitāšu rezultātā ārpus Latvijas - Lietuvā un Igaunijā, biznesa klientu skaits ir palielināts par trešadaļu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt kopējo klientu skaits kaimiņvalstīs pieaudzis par 4% un pārsniedz 35 000.

Mazumtirdzniecības klientiem Baltijā kopumā pārdotas 7880 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, no tā trešdaļa jeb 2539 GWh pārdotas klientiem Lietuvā un Igaunijā. Pārdotās elektroenerģijas apjoms kaimiņu tirgos ir par vairāk nekā 40% lielāks nekā konkurējošo elektroenerģijas tirgotāju pārdošanas apjoms Latvijā.

2015.gadā «Latvenergo» koncernā ir saražotas 3882 GWh elektroenerģijas un 2408 GWh siltumenerģijas. Kopumā izstrādātās elektroenerģijas apjoms ir par 7% lielāks nekā 2014.gadā. Par 23% ir palielināts Rīgas termoelektrostacijās (Rīgas TEC) izstrādātās elektroenerģijas apjoms, kas 2015.gadā sasniedza 2025 GWh. Efektīvi strādājot elektroenerģijas tirgū, Rīgas TEC stabilizēja elektroenerģijas cenu Latvijas un Lietuvas tirdzniecības apgabalā un ierobežoja elektroenerģijas cenas pieauguma risku.

Neraksturīgi zemā ūdens pietece Daugavā par 6% ir samazinājusi Daugavas hidroelektrostacijās (Daugavas HES) saražotās elektroenerģijas daudzumu, kas 2015.gadā bija 1805 GWh.

2015.gadā «Latvenergo» koncerna investīciju apjoms sasniedz 190,5 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2014.gadā. No kopējām investīcijām 62% uzņēmums ieguldījis tīklu aktīvos un to modernizācijā, palielinot tīklu pakalpojumu kvalitāti, tehniskos rādījumus un darbības drošumu. Savukārt 31,9 miljoni eiro ir ieguldīti vērienīgajā Daugavas HES rekonstrukcijā, kas paredz 11 vēl nerekonstruēto hidroagregātu atjaunošanu. Pēc hidroagregātu rekonstrukcijas palielināsies tajos izstrādātās elektroenerģijas apjoms un to darbība tiks nodrošināta vēl 40 gadus.

Investīciju projektu finansēšanu Latvenergo koncerns veic no pašu līdzekļiem, kā arī ārējā aizņemtā ilgtermiņa finansējuma, kas tiek regulāri un savlaicīgi piesaistīts finanšu un kapitāla tirgos. 2015.gada jūnijā «Latvenergo» koncerns emitēja zaļās obligācijas 75 miljonu eiro apmērā. Emitējot obligācijas, uzņēmums veicis finansējuma piesaistes avotu diversifikāciju. Obligācijas no kopējā koncerna aizņēmumu apjoma veido vairāk nekā 20%.

Revidētie «Latvenergo» koncerna 2015.gada rezultāti un Korporatīvās pārvaldības ziņojums par 2015.gadu tiks publicēti šā gada 20.aprīlī.