Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FKTK brīdina par iespējamu finanšu piramīdu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par mājaslapām «www.onecoin.eu» un «esmubagats.lv», kurās iedzīvotāji aicināti veikt ieguldījumus un iesaistīties «OneCoin» shēmā, kura, pēc FKTK ieskatiem, veidota pēc finanšu piramīdas principiem.

FKTK vērš iedzīvotāju uzmanību, ka nelicencēti komersanti un citi līdzīgi veidojumi netiek valstiski uzraudzīti un iedzīvotāju intereses tādējādi netiek aizsargātas. Nelicencēta komercdarbība, piesaistot noguldījumus vai citus atmaksājamos līdzekļus, ir krimināli sodāma.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas veikt ieguldījumus, noguldīt finanšu līdzekļus, FKTK rekomendē doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kura ir licencēta. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci noguldījumu vai ieguldījumu piesaistei. Tikai pie šiem noguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts - gan kā patērētāju, gan kā noguldītāju.

FKTK aicina ikvienu personu, kura vēlas izmantot finanšu pakalpojumus, pārliecināties, vai pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs sniegt šādus pakalpojumus. Informācija par visiem licencētajiem pakalpojumu sniedzējiem Latvijā atrodama FKTK mājaslapā.

Vietne «www.onecoin.eu» pašlaik pieejama vairākās valodās, savukārt vietnes «esmubagats.lv» saturs ir kļūdainā latviešu valodā. Šajā vietnē rakstīts, ka «OneCoin» ir kriptovalūta. Vienlaikus norādīts, ka vietne «esmubagats.lv» neatbild par cilvēku veiktajiem ieguldījumiem.