Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijā ik gadu nonāk tūkstošiem meiteņu, kuras piespiež nodarboties ar prostitūciju

Noziedznieki, izmantojot Krievijas studentu vīzu sistēmu, piespiež meitenes iesaistīties prostitūcijā. «DW» žurnāliste izpētījusi, kā nigērietes ierodas studēt, bet pazūd seksa tirdzniecībā.

Pirms diviem gadiem Nigērijā ieradusies sieviete, kas kādai vietējai meitenei piedāvājusi iespēju doties uz Krieviju un nopelnīt naudu, strādājot lielveikalā. Sieviete solījusi, ka nepieciešamo summu vīzai un ceļam uz Krieviju meitene atpelnīs trīs līdz četru mēnešu laikā. Atmaksājot 40 tūkstošus dolāru, nopelnīto naudu meitene varēšot paturēt.

Tā kā meitenes ģimene bijusi nabadzīga, viņa piekritusi. Ideja par iespēju nopelnīt naudu ģimenei un apmācībām šķitusi saistoša.

Tomēr ierodoties Krievijā, viss sievietes sacītais izrādījies meli. Meitene medijam teikusi, ka viņai likts nodarboties ar prostitūciju. Viņa vadāta pa Maskavu pie vīriešiem. Kādu vakaru viņa aizvesta uz dzīvokli, kur viņu gaidījuši klienti. Vīrieši bijuši vairāki un ar visiem vajadzējis pārgulēt.

Pēc tam, kad viņa atteikusies nodarboties ar seksu bez izsargāšanās, samaksātā nauda atņemta, meitene piekauta un izmesta pa ceturtā stāva logu. Pēc kritiena meitene salauzusi gūžu. Tagad viņa ir piekalta ratiņkrēslam, jo naudas trūkuma dēļ nav varējusi atļauties pienācīgu medicīnisko palīdzību.

Šis stāsts neesot unikāls, vismaz tā apgalvo Kenija Kehinda, kura strādā Maskavas birojā, kas nodarbojas ar cilvēku tirdzniecības novēršanu. Katru gadu Krievijā nonākot divi līdz trīs tūkstoši nigēriešu, kuras piespiestas nodarboties ar prostitūciju.

Visbiežāk viņas esot no nabadzīgām ģimenēm. Kehinda savā darba praksē sastapusies ar meitenēm, kas Krievijā ieradušās ar studenta vīzu.

Šādas vīzas gan neesot nemaz tik viegli iegūt, jo universitātēm jāapstiprina personas uzņemšana mācību iestādē. Rodas jautājums, kā 14 vai 15 gadus vecas meitenes, kas pat neprot lasīt vai rakstīt, var tikt uzņemtas universitātē?

«DW» bijusi iespēja pārliecināties par vismaz sešu meiteņu dokumentiem un pasi, kurā redzams, ka Krievijā viņas ieradušās ar studentu vīzu. Medijs sazinājies ar vairākām universitātēm Krievijā, kas apliecinājušas, ka studentēm no Nigērijas bija jāierodas, taču tas tā arī neesot noticis un mācību iestādē neesot ziņas par to, vai konkrētās personas vispār nokļuvušas Krievijā.

Krievijas Ārlietu ministrija, kuras vēstniecības izsniedz vīzas, «DW» rakstiski norādījis, ka visi studenti Nigērijā veiktos pārbaudes testus veikuši bez kļūdām un valstī neesot iespējams iekļūt bez universitātes apstiprinājuma.

Neraugoties uz tiesību aktiem, kas paredzēti, lai novērstu cilvēku tirdzniecību, Krievija neesot izrādījusi apņēmību novērst esošās problēmas.