Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izskaitļots vidējais «Daesh» karotāja profils

Vīrietis, 26 gadi, neprecējies, labi izglītots, bet nav Korāna eksperts – šāds ir teroristiskā grupējuma «Daesh» jeb «Islāma valsts» vidējais cīnītāja apraksts, vēsta «The Independent», kas izpētījis nopludinātos grupējuma dokumentus.

ASV militārais centrs cīņā pret terorismu norādījis, ka dokumentos redzama informācija par 4188 karavīriem, kas 2013. un 2014. gadā pievienojušies «Daesh».

Dokumentos atrodama ļoti privāta informācija par katru no vīriešiem – īstais vārds, vecums, izglītības līmenis, nacionalitāte un daudz cita veida datu.

Katram no cīnītājiem ir uzdots jautājums, vai viņš vēlas, piemēram, būt terorists pašnāvnieks.

Dokumentu analīze parādījusi, ka «Daesh» rindās iestājušies 26 briti, arī personas no Vācijas, Francijas un Lielbritānijas, redzami arī trīs Parīzes teroraktos iesaistīto uzbrucēju vārdi. Vidējais vīriešu dzimšanas laiks – 1987. gads.

Jaunākie no cīnītājiem visbiežāk nākuši no Lielbritānijas, Dānijas, Vācijas, Beļģijas, Kanādas un Austrālijas.

«Daesh» rindās stājušies vīrieši ar ekonomikas, IT, angļu valodas un psiholoģijas zināšanām. Visbiežāk savervēti studenti, vai jauni cilvēki, kas strādājuši, bet bijuši salīdzinoši zemu atalgoti.

Dokumentu analīze parādījusi, ka vismaz trešdaļa no savervētajiem vīriešiem bijuši neprecēti, bet aptuveni 90 procentiem nav bijusi «džihādista pieredze».