Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Populārs tūroperators sagādā rūgtuma pilnus mirkļus saviem klientiem

Karstas smiltis un veldzējošs jūras ūdens siltajās zemēs - daudzu latviešu plāns, kā pagarināt Latvijas īso vasaru. Ar rūgtumu sirdī kopš aprīļa gaidītais ceļojums uz Turciju noslēdzies rīdziniecei Anetei. Tūroperatora sarūgtināta, sieviete dalās savā pieredzē, lai brīdinātu citus. 

Anete ceļojumu uz Turciju ieplānojusi laikus, jau šā gada aprīlī. Izmantojot tūrisma aģentūru «Baltic Travel Studio», kas ir starpnieks tādam atpazīstamam tūroperatoram, kā «GoAdventure», sieviete pasūtījusi ceļojumu.

Liels bija viņas pārsteigums, kad piecas dienas pirms lidojuma ceļojums ticis atcelts. Rūgtums par atņemto vasaras pagarinājumu Turcijā nebūtu tik liels, ja Anete būtu saņēmusi atpakaļ par ceļojumu samaksātos teju 1500 eiro.

«21. aprīlī samaksājām pirmo iemaksu par ceļojumu. Atlikusī summa tika apmaksāta 2. septembrī, kā to paredzēja līgums. Mūsu ceļojums bija paredzēts 24. septembrī, bet 19. septembrī saņēmām paziņojumu, ka tas tiek atcelts. Līgums paredz, ka ceļojuma atcelšanas gadījumā, nauda par to tiek atgriezta nekavējoties. Tas, protams, nenotika,» stāsta Anete.

Sieviete nolēmusi nogaidīt 14 dienas, kā to paredz likums, taču arī pēc šī laika perioda no naudas kontā nebija ne miņas. Sazvanot kompānijas izpilddirektoru Alekseju Kriščuku, Anete izdevies noskaidrot, ka nauda tikšot ieskaitīta 7. oktobrī. Tas neesot noticis.

Arī teju divas nedēļas vēlāk, 17. oktobrī, nauda Anetes kontā ieskaitīta neesot joprojām.

Vienīgā summa, kuru Anete atguvusi, esot 150 eiro no starpnieku uzņēmuma «Baltic Travel Studio». Šī summa esot iekasētā komisijas maksa par starpniecības pakalpojumiem.

Izpētot tūroperatora «Go Advenute» mājas lapu, ievērojam, ka lidojumi uz Turciju pārtraukti pilnībā. Skaidrojums - «Tūroperators «GoAdventure» paziņo, ka ņemot vērā politisko situāciju un pieprasījuma kritumu tūrisma braucieniem uz Turciju, ir pieņēmis lēmumu apturēt komplekso ceļojumu/avio biļešu tirdzniecību uz Turciju, kā arī atcelt jau ieplānotos lidojumus.»

Iesūti savu ziņu «Apollo SOS!» un iegūsti putekļu sūcēju!

Klāt rudens ražas laiks, tāpēc laikā no septembra līdz novembrim ziņu portāls «Apollo» aicina Latvijas iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus iz dzīves sadaļā «Apollo SOS!» par dažādām piedzīvotām nejēdzībām, cilvēku neizdarībām un izdarībām. Neturēsim sveci zem pūra un aktualizēsim sabiedrībai svarīgus tematus, kas skar mūs visus!

«Apollo» redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Labākā raksta autors tiks apbalvots ar Karcher putekļu sūcēju.

Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai video materiālus.

«Apollo» redakcija izvērtēs iesūtītos materiālus, un uzvarētājs tiks noteikts pēc redakcijas iekšējā balsojuma. Kritēriji, pēc kuriem redakcija vērtēs iesūtītos materiālus - ziņas kvalitāte, oriģinalitāte un aktualitāte.

Sūti savu stāstu uz redakcija@apollo.lv!

Portālam Apollo, sazinoties ar minēto tūroperatūru, izdodas noskaidrot, ka daļēju naudas atmaksu tūroperators ir veicis piektdien, 14. oktobrī, tāpēc gan juridiskas, gan privātas personas, kuras iegādājušās konkrēto ceļojumu, naudu var gaidīt savā kontā šīs dienas laikā.

Arī pārējā summa tikšot pārskaitīta, cik ātri vien iespējams, sola «Go Adventure». Jautājot, kāpēc šāda kavēšanās, tūroperatora pārstāvis stāsta, ka naudas atmaksa nav vienas dienas jautājums, jo ceļojuma izmaksas arī tūroperators apmaksājot ar priekšapmaksu. Lai visas detaļas sakārtotu, nepieciešams laiks.

«Go Adventure» kontaktējies arī ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC). Klienti tiek mierināti, drīzumā pilnu naudas atmaksu varēšot sagaidīt.

Arī portāls «Apollo» ir sazinājies ar PTAC, kurš šobrīd izskata konkrēto gadījumu, un sniegs savu komentāru šīs dienas laikā.