Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā izīrē dzīvokli, kur īres naudas vietā «jāmaksā» ar seksu

Sociālajā tīklā «Facebook» izveidotas neskaitāmas lapas, kurās publicēti īres dzīvokļu piedāvājumi. Tas neapšaubāmi atvieglo daudzu īrēt gribētāju meklējumus, jo lapās nereti iespējams «noķert» tiešām izdevīgus piedāvājumus. Tiesa gan, par tādu diez vai varētu saukt vienu no dzīvokļa piedāvājumiem, kur īres naudas vietā par izmitināšanu piedāvāts norēķināties vairumam cilvēku nepieņemamā veidā. 

Pie portāla «Apollo» vērsās lasītāja Lidija, sašutusi par redzēto sludinājumu.

Lasītāja raksta:

Piedāvājumā, kas publiski pieejams ikvienam, kas izmanto «Facebook» lapu «Īrē, izīrē, pērk, pārdod dzīvokļus», kāds vīrietis publicējis visnotaļ savdabīgu dzīvokļa īres piedāvājumu.

Proti, viņš piedāvā savu mājvietu izīrēt jaunām meitenēm vecumā no 18 līdz 25 gadiem, apmaiņā nesaņemot vis īres naudu, kā pieņemts, bet seksuāla rakstura pakalpojumus.

Sludinājumā vīrietis piebilst, ka norēķināties par dzīvokli būs nepieciešams pāris reizes nedēļā. Man, kā 40 gadus vecai sievietei, redzētais šķita pilnībā nepieņemams. Ja nu uz ko tādu atsaucas mana Rīgā studējošā meita?

FOTO: Foto: Lasītāja foto/ekrānuzņēmums

Portāls «Apollo» sazinājās ar Valsts policiju, lai noskaidrotu, vai šādu piedāvājumu izteikšana publiskajā telpā ir pieļaujama un nav krimināli sodāma.

Kā izrādās, ja pilngadīga persona piekrīt šādam sludinājumam bez spaidiem vai maldiem, kriminālas darbības tajā neesot saskatāmas.

Valsts policijas pārstāve skaidro, ka seksuālu pakalpojumu reklamēšana ir aizliegta gan internetā, gan citos plašsaziņas līdzekļos. Taču konkrētajā gadījumā netiek piedāvāti seksuāli pakalpojumi. Ja persona piekrīt šādiem īres nosacījumiem labprātīgi, tad tas nav pārkāpums, kas būtu krimināli sodāms.

Turklāt arī prostitūcija kā nodarbošanās Latvijā nav krimināli sodāma. «Ministru kabineta noteikumos skaidrots, ka personai atļauts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus. Tajos arī minēts, ka sniegt šāda veida pakalpojumus par maksu drīkst tikai dzīvojamā telpā, kas ir personas īpašums vai par kuru tā ir noslēgusi īres līgumu,» apstiprina policijas pārstāve Ilze Jurēvica.

Portāls «Apollo» novēroja, ka pāris stundas pēc parādīšanās internetā sludinājums ticis izdzēsts.

Iesūti savu ziņu «Apollo SOS!» un iegūsti putekļu sūcēju!

Klāt rudens ražas laiks, tāpēc laikā no septembra līdz novembrim ziņu portāls «Apollo» aicina Latvijas iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus iz dzīves sadaļā «Apollo SOS!» par dažādām piedzīvotām nejēdzībām, cilvēku neizdarībām un izdarībām. Neturēsim sveci zem pūra un aktualizēsim sabiedrībai svarīgus tematus, kas skar mūs visus!

«Apollo» redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Labākā raksta autors tiks apbalvots ar Karcher putekļu sūcēju.

Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai video materiālus.

«Apollo» redakcija izvērtēs iesūtītos materiālus, un uzvarētājs tiks noteikts pēc redakcijas iekšējā balsojuma. Kritēriji, pēc kuriem redakcija vērtēs iesūtītos materiālus - ziņas kvalitāte, oriģinalitāte un aktualitāte.

Sūti savu stāstu uz redakcija@apollo.lv!