Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Klients sašutis par lielveikala «SKY» preču kvalitāti; PVD sola veikt pārbaudi

«Dārgie draugi, vēlos visus informēt par mūsu valstī visiem labi zināmo, augsti izslavēto lielveikalu «SKY», kas ir kā uzpūsts burbulis, izslavēts nevienam nesaprotamu iemeslu dēļ,» tā savu ierakstu «Facebook» profilā sāk kāds vīrietis, kurš vīlies ar veikalā iegādātu preci.

«Reti gan tur nākas iegriezties, bet nejauši sanāca. Nopirku cepumus pie kafijas pacienāt draugus. Bet, kad atvēru paku, vispirms jau sajutu ļoti vecas eļļas smaku, cepumi no vecuma izskatās bāli, šokolāde krīt nost kā vecs apmetums no sienas, garša vienkārši pretīga, derīguma termiņš iespējams pārlīmēts vismaz divus gadus atpakaļ,» raksta pircējs.

«Pats labākais, ieskatieties, kas rakstīts pakas apakšpusē «Nicht gültig für Deutchland». Vai esmu pareizi sapratis, ka «SKY» īpašnieki par cilvēkiem vienkārši ņirgājas un pie tam arī vēlas kādu noindēt? Mēs tiekam uzskatīti par kādas zemākās kategorijas tautu, vai vienkārši par dzīvniekiem, kam var iebarot vienalga ko?» sašutis ir veikala apmeklētājs.

Portāls «Apollo» sazinājās ar «SKY» veikalu, kas atrodas K.Ulmaņa gatvē, kur tirdzniecības direktore Evija Andrijonoka pēc sarunas ar veikala vadītāju sniedza skaidrojumu par esošo situāciju: «Pēc sarunas ar veikala vadītāju, sapratu, ka Jūs vai klients uzskata, ka ciparu kombinācijas pirmie četri cipari, kas seko aiz Rev. (2013...), ir saprasts kā gads, kas attiecināms uz preces ražošanu vai realizāciju. Visi apzīmējumi, kas ir uz preces iepakojuma materiāla/paciņas apakšējās daļas (aplis, trīsstūris ar bultām, ciparu un burtu virknējumi) ir attiecināmi nevis uz pakas saturu (cepumiem/vafelēm), bet tikai un vienīgi uz pašu iepakojamo materiālu (paciņu, kurā iefasēta produkcija). Kā redzams bildē, pārtikas preces realizācijas laiks ir 2016. gada decembris, kas apliecina, ka preces realizācijas laiks ir atbilstošs.»

Neatbildēts no lielveikala «SKY» puses gan paliek jautājums, kāpēc atverot cepumu paku no tās izdalījās nepatīkams aromāts, cepumi bija briesmīga paskata un, uz pakas rakstīts - «Nav derīgs Vācijai»...

Lai skaidrotu situāciju, portāls «Apollo» sazinājās ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), kur PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere sniedza PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākās ekspertes Vinetas Grīnbergas komentāru: «Pārtikas un veterinārais dienests, iepazīstoties ar produkta marķējumu, informē, ka uz iepakojuma ir skaidri saredzams derīguma termiņš un tas ir 16.12.2016. Virs derīguma termiņa ir norādīta produkta ražošanas partija – L15350P.»

Ja pircējs nav apmierināts ar produkta kvalitāti un ir saglabāts pirkumu apliecinošs dokuments – čeks, viņš var vērsties tirdzniecības uzņēmumā un pieprasīt atpakaļ par pirkumu iztērēto naudu vai arī lūgt apmainīt preci.

PVD portāla «Apollo» atsūtīto informāciju reģistrējis kā sūdzību un veikšot pārbaudi.

Visi pārējie apzīmējumi, kas attiecināmi uz iepakojuma pārstrādi, esot Valsts vides dienesta kompetencē. «Visticamāk, Jūsu pieminētā, apzīmējumiem pievienotā ciparu kombinācija, arī ir attiecināma uz šo jomu. Arī teksts «Nav derīgs Vācijai» papildina vienu no uz vides jomu attiecināmajiem apzīmējumiem, tādēļ arī par šo būtu jājautā Valsts vides dienestam,» informēja PVD eksperte.

Valsts vides dienestā portālam savukārt norādīja, ka jautājumi par vienas preces iepakojumu arī īsti neesot dienesta kompetence, tomēr informēja, ka uzraksts «Nav derīgs Vācijai» attiecoties tikai uz iepakojumu, kas «tapis no otrreizējām izejvielām un to nevar nodot otrreizējai pārstrādei».

Tāpat dienestā aicināja sazināties ar pašu ražotāju, lai tiešām pārliecinātos par to, kā viss īsti ir patiesībā.