Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas iedzīvotāju nepatīkami pārsteidz pa krānu tekošā ūdens kvalitāte

Tumši brūns ūdens no krāna pašā Rīgas centrā - ar šādu situāciju spiesta samierināties kāda «Apollo» lasītāja Inga. Proti, jau vairāk nekā mēnesi sievietes vannas istabā pa krānu tek ūdens ar pamatīgu smilšu piemaisījumu. Kamēr uzņēmums SIA «Rīgas ūdens», kas ar ūdeni apgādā Rīgas pilsētas iedzīvotājus, savā mājas lapā apgalvo - «Dzeramā ūdens kvalitāte tiek pastāvīgi kontrolēta,» mūsu lasītāja ūdeni nevar izmantot pat puķu apliešanai, kur nu vēl dzeršanai.

Inga raksta:

Dzīvoju Rīgas centra rajonā - Stabu ielā. Jau vairāk nekā mēnesi esmu spiesta samierināties ar situāciju, ka no rītiem pa krānu tek izteikti brūns ūdens. Pēc tam izlietnē paliek tāda smilšu kaudze, ka bail sabojāt boileri ūdens uzsildīšanai. Ik rītu man 20 minūtes jātecina ūdens, līdz tas kļūst tīrāks. Ūdens skaitītāji tikai turpina griezties un rēķins par ūdeni pieaug. Nekad agrāk šādas ūdens nogulsnes neesmu manījusi, tas liek domāt par ūdensvada remontdarbiem uz kādas netālu esošās ielas, bet nekādus brīdinājumus par ko tādu saņēmusi neesmu.

Tas ir absurds, ka veļasmašīnā ieliec drēbes, lai tās izmazgātu, bet ārā izņem vēl netīrākas. Kam man jāpateicas par šādu «dāvanu» tieši pirms gaidāmajiem svētkiem?

Inga neslēpj sašutumu, jo pa krānu tekošo ūdeni izmanto arī dzeršanai. «Mums mājās ir filtrs ūdens attīrīšanai, bet arī tajā regulāri redzamas nosēdušās smiltis. Kā ko tādu varu dzert un dot saviem bērniem? Pat Daugavā ūdens izskatās tīrāks! Jādomā, vai ar šādu ūdens kvalitāti neapdraudu savu veselību...»

Portālam «Apollo» izdevās sazināties arī ar uzņēmumu SIA «Rīgas ūdens». Tā pārstāvis Artūrs Mucenieks skaidro, ka nevarot izslēgt situācijas saistību ar ēkas iekšējo ūdensvadu stāvokli, par kuriem uzņēmums neatbild.

«Visdrīzākais, ka duļķainā ūdens cēlonis ir dzezls un mangāns, kas rada pieminētās nogulsnes. Šāds ūdens nav veselībai bīstams, taču iesakām pirms lietošanas pārtikā to nostādināt,» uzsver Mucenieks.

Ja rīdziniekiem radusies problēma ar ūdens saduļķojumu, uzņēmums «Rīgas ūdens» iesaka sūdzības pieteikt pa tālruni 80002122, izskaidrot problēmu, un pieteikt ūdensvadu skalošanu.

Portāls «Apollo» informāciju nodevis lasītājai, lai rastu problēmas risinājumu.