Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pārsteigums» veikalā: Riekstu un tārpu maisījums par 14 eiro kilogramā

Nopērkot riekstu maisījumu par 14 eiro kilogramā, pircējs rēķinās saņemt kvalitatīvu preci, taču, kādai portāla «Apollo» lasītājai nācies piedzīvot rūgtus mirkļus, pārtikas lielveikalā «Rimi» iztērējot naudu par riekstiem, bet pretī saņemot tārpus. 

Rīdziniece Inita, tirdzniecības centra «Spice» pārtikas lielveikalā «Rimi» iegādājusies sveramo riekstu maisījumu «Karaliskais». Liels bijis sievietes pārsteigums, kad, atnākot mājās, riekstos pamanīti vairāki tārpi.

Inita raksta:

Veikalā «Rimi» iegādājos sveramo riekstu maisījumu, kas sastāv no mandelēm, Indijas riekstiem, šokolādes, dzērvenēm un zaļiem citrusa gabaliņiem.

Mājās, kad sāku maisījumu ēst, ieraudzīju dzērvenē iesprūdušu baltu tārpu. Kad izbēru maisījumu traukā, atklājās vēl vairāk tārpu, turklāt viens no tiem vēl kustējās. Tas liecina, ka tārpi tur ieperinājušies nepareizas uzglabāšanas rezultātā.

Uzskatu, ka šis ir ļoti rupjš produktu uzglabāšanas un higiēnas normu pārkāpums. Ņemot vērā, ka riekstu maisījumi nav lēts produkts, tad galīgi negribas pirkt tārpus par 14,00 eur/kg. Kur ir «Rimi» atbildība?

Situācija nepalikusi lielveikala «Rimi» nepamanīta. Veikala kvalitātes vadītāja Māra Tamane portālam «Apollo» skaidro, ka pēc informācijas saņemšanas nekavējoties tika veikta riekstu un sauso augļu pārbaude veikalā un tuvākajā laikā visā riekstu maisījumu stendā paredzētas papildu dezinfekcijas procedūras.

Tāpat Tamane izsaka atvainošanos pircējam lielveikala «Rimi» vārdā: «Klientei aicinām vērsties mūsu veikalā, kur Rimi nodrošina katras klienta sūdzības izskatīšanu un vienmēr meklē situācijai atbilstošāko risinājumu. Ja ir iegādāts bojāts pirkums, kopā ar pirkuma čeku ieteicams to nest uz veikalu, lai saņemtu atpakaļ iztērēto naudu.»

Portāls «Apollo» sazinājās arī ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) , lai noskaidrotu, kā šādā situācijā rīkoties patērētājam. PVD pārstāve Ilze Meistare atzina, ka augļi un rieksti ar tārpiem, protams, ir uzskatāmi par bojātu, lietošanai uzturā nederīgu pārtiku, kura tirgotājam ir jāizņem no aprites.

«Turklāt, ja pircējam ir saglabājies pirkuma čeks, viņš var doties uz veikalu, kur bojātā prece iegādāta, saņemt atpakaļ par pirkumu iztērēto naudu vai arī palūgt apmainīt preci pret citu,» uzsver Meistare.

PVD gan Initai, gan jebkuram citam, kas saskāries ar līdzīgu situāciju, lūdz pieteikt sūdzību Pārtikas un veterinārajā dienestā, kas veiks pārbaudi attiecīgajā tirdzniecības vietā.

Jautājot par «Rimi» veikalam piemērojamo sodu, Meistare skaidro, ka pārkāpumu konstatēšanas gadījumā pārbaudes laikā, PVD veikalam piemēros sodu. Par tā lielumu gan vēl nevarot spriest.