Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laikrasts: Trampa uzņēmumi ir parādā vairāk nekā 150 institūcijām

Jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa biznesa impērijas uzņēmumi ir parādā vairāk nekā 150 dažādām institūcijām un šo parādu summa veido aptuveni 1,8 miljardus eiro, liecina ASV laikraksta «The Wall Street Journal» pētījums.

Pats Tramps iepriekš izteicies, ka viņam pilnībā piederoši uzņēmumi desmit dažādiem aizdevējiem esot parādā kopumā 315 miljonus dolāru.

Tomēr «The Wall Street Journal» apkopotā informācija liecina, ka Trampam daļēji piederoši uzņēmumi esot parādā vēl 1,5 miljardus dolāru.

Eksperti uzsver, ka Trampam piederošo uzņēmumu milzīgās parādsaistības rada jautājumus par potenciālajiem interešu konfliktiem pēc tam, kad 20.janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, ziņo Lielbritānijas medijs «The Indepenedent».

«Problēma ar jebkuru viņa [Trampa] parādu ir tāda – ja kaut kas noiet greizi, var rasties situācija, kad prezidents var pēkšņi kļūt personīgi «ievainojams» no aizdevēju draudiem,» uzskata Džordža Buša un Džona Makeina bijušais padomnieks juridiskajos jautājumos Trevors Poters.

Savukārt bijušais ASV Federālās vēlēšanu komisijas jurists Lorenss Noubls uzskata, ka «potenciālu [interešu] konfliktu parādīšanās ir bīstama un to iespējamība pašreizējā situācija ir nopietna».

ASV prezidenta amata kandidātiem jāiesniedz dati par to finansiālo stāvokli Federālajai vēlēšanu komisijai, tomēr attiecībā uz uzņēmumu parādsaistībām jāsniedz tikai informācija par attiecīgajam kandidātam pilnībā piederošiem uzņēmumiem.

Trampa gadījumā šī parādu summa veido 315 miljonus dolāru.

Tomēr ņemot vērā uzņēmumus, kuros Trampam pieder vismaz 30% kapitāldaļu, parādsaistības veido 1,5 miljardus dolāru.

«The Wall Street Journal» noskaidrojis, ka lielāko daļu no šiem parādiem no aizdevējiem esot iegādājušies investori.

Pirms stāšanās ASV prezidenta amatā Tramps solīja savas prezidentūras laikā pilnībā distancēties no savu uzņēmumu pārvaldīšanas.