Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas līderi brīdina Trampu par Putina patiesajiem plāniem; arī attiecībā uz Baltijas valstīm

Vairāki bijušie un esošie Eiropas valstu līderi un politiķi vēstulē jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam brīdina par Krievijas prezidenta Vladimira Putina patiesajiem plāniem, kā arī atgādina par sabiedroto vienotības nepieciešamību, liecina bijušā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa ieraksts sociālajā vietnē «Twitter».

Kā liecina vēstules kopija, kuru parakstījusi arī bijusī Valsts prezidenta Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Trampam atgādināts par Krievijas rīcību Ukrainā, mēģinot destabilizēt valsti, kā arī anektējot Krimu. Eiropas līderi vēstulē arī norādījuši uz ASV un Eiropas sasniegumiem, kas ļāvuši baudīt uzvaras, taču nepārdomātas rīcības var apdraudēt tās.

Tāpat vēstulē norādīts, ka pašreizējā situācijā būtu kļūdaini atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas un pieņemt Ukrainas pašreizējo situāciju.

Vēstulē, kuru parakstījis arī Tomass Hendriks Ilvess, norādīts, ka Putins nav ASV sabiedrotais. Tāpat Putins nav uzticams starptautisks partneris. Tāpat tajā norādīts, ka Krievija, kuru vada Putins, padarījusi Eiropu par daudz bīstamāku vietu. «Putins arī nevēlas ASV diženumu. Kā sabiedrotie, mēs to vēlamies,» norādīts vēstules kopijā.

Eiropas līderi un politiķi arī atgādinājuši, ka laikos, kad ASV bija nepieciešama palīdzība, sabiedrotie tai steidzās palīgā, tostarp Irākā un Afganistānā. Norādīts, ka arī sabiedroto spēki, līdzās ASV kolēģiem, riskēja, ziedoja savus dēlus un meitas.

Tāpat ar 9.janvāri datētajā vēstulē vērsta uzmanība uz to, ka Putins izmantos ievainojamības. Turklāt, visdrīzāk tas notiks ar tām valstīm, kas atrodas Krievijai vistuvāk - Latviju, Igauniju, Lietuvu, kā arī Poliju. Tomēr, tas netiktu veikts, izmantojot ierastās metodes, bet gan citas - kiberuzbrukumus, dezinformāciju, ekonomisku spiedienu, kā arī mērķtiecīgu kukuļošanu.

Vēstules noslēgumā norādīts, ka pašreizējie apstākļi prasa atbilstošu rīcību, jo tikai stiprinot transatlantiskās saites būs iespējams nodrošināt mieru un vienotību.