Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā kādā biljarda klubā izklaidējas deviņgadīgs zēns

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki nakts laikā no kāda biljarda kluba nogādājuši mājās tur ieradušos deviņus gadus vecu zēnu, aģentūru LETA informēja RPP.

RPP Zemgales pārvaldes darbinieki 10.janvāra naktī saņēma informāciju, ka kādā Zolitūdes biljarda klubā atrodas pirmsskolas vecuma zēns bez pieaugušo uzraudzības.

Ierodoties notikuma vietā, pie bāra letes policisti sastapta izklaides vietas darbinieci un zēnu. Puika policistiem pastāstīja, ka atnācis uz klubu, lai paskatītos, kā tiek spēlēts biljards. Uz jautājumu, vai vecāki zina, ka viņš nakts laikā atnācis uz biljarda klubu, puika apgalvoja, ka abi vecāki viņam to atļāvuši darīt.

Policija veikusi personas datu pārbaudi, kuras laikā noskaidrots, ka puika ir deviņus gadus vecs.

Policisti zēnu nogādāja dzīvesvietā, kur viņa māte paskaidroja, ka dēls pēc sporta pulciņa nav atnācis mājās. Sieviete apgalvoja, ka zvanījusi dēlam, bet viņam bijis izslēgts telefons. Pēc tam sieviete ar bērna tēvu apstaigājusi tuvāko apkārtni, bet dēlu tā arī nav atradusi. Sieviete paskaidroja, ka tā esot pirmā reize, kad dēls nakts laikā klaiņojis apkārt un noteikti notikušo pārrunās.

RPP atzīmē, ka Rīgas domes saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību galvaspilsētā paredz, ka personām, kas ir jaunākas par 16 gadu vecumu, ir aizliegts atrasties sabiedriskās vietās no plkst.22 līdz 7 bez vecāku vai viņu aizstājēju klātbūtnes.

Par šīs prasības neievērošanu bērniem, kas pārkāpuma izdarīšanas brīdī sasnieguši 14 gadu vecumu, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 71 eiro, vai piemēro audzinoša rakstura līdzekļus. Ja pārkāpuma izdarītājs ir jaunāks par 14 gadu vecumu, tad viņam piemēro audzinoša rakstura līdzekļus, kā arī pie likuma paredzētās atbildības sauc personas vecākus vai viņu aizstājējus.