Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Cik tālu ir jāaiziet, lai kaut kas tiktu darīts?»: Autovadītāja par ceļu stāvokli Latvijā

Iestājoties atkusnim, autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo ceļus var klāt melnais ledus. «Latvijas Valsts ceļi» jau vairākkārt dažu dienā laikā brīdinājuši autovadītājus par bīstamību uz Latvijas autoceļiem. Lai gan ceļu kaisīšana šajās dienās norit pastiprinātā režīmā, aizvien ir vietas, kur šosejas virsma atgādina spoguli. 

Kāda autovadītāja savā «Facebook» kontā jau brīdināja pārējos šoferus un uzrunāja «Latvijas autoceļu uzturētāju» par ceļa posmu Ugāle - Piltene. Pēc sievietes pievienotajām fotogrāfijām, tik tiešam skaidri redzams, ka uz ceļa ir «dzīvs ledus». Lai arī portāls «Apollo» par konkrēto gadījumu sazinājās ar «Latvijas autoceļu uzturētāju», un atbildīgais dienests solīja, ka ceļa posms ir padarīts braukšanai drošs, autovadītāja atkal ievietojusi satraucošas fotogrāfijas no netāla ceļa posma.

Proti, viņa raksta: «Šitā ved uz skolu bērnus. Jau otro reizi šoziem. Cik tālu tam ir jāaiziet lai kaut kas tiktu darīts? Bērnus ved katru dienu, ceļš nav kaisīts. Posms no Usmas cauri Cirkalei.»

Portāls «Apollo» jau atkal sazinājās ar «Latvijas autoceļu uzturētāju», lai noskaidrotu, kāpēc ceļa posmu klāj ledus. Atbildīgā dienesta pārstāvis Miks Lūsis atzina, ka autoceļam Ugāle-Cirkale-Zlēkas ir noteikta C uzturēšanas klase līdzīgi kā vēl vairāk nekā 12 tūkstošiem valsts autoceļu.

«19. janvārī tika veikti autoceļa rievošanas darbi. Pulksten 22.00 vakarā gaisa temperatūra vēl bija +4 grādi, bet pēc tam strauji pazeminājās, līdz ar to uz šī un citiem ceļiem izveidojās apledojums,» skaidro Lūsis.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 224 laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega C uzturēšanas klasei ir 18 stundas pēc snigšanas, bet autoceļa brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu netiek normēts. Ziemas sezonā C uzturēšanas klases ceļiem tiek kaisīti/rievoti satiksmei bīstamie posmi.

Tāpat Lūsis atgādina, ka brīdinājumi par to, ka ziemā ceļi var būt slideni un autovadītājiem jāapzinās, ka viņu braukšanas ātrumam un manierei jābūt atbilstošiem ceļu stāvoklim, nav tukši vārdi. Ziemā pat uz vislabāk uzturētajiem ceļiem (A uzturēšanas klase) trīs stundas var būt apledojums un sniegs, tādēļ autovadītājiem jāapzinās, ka viņu braukšanas ātrumam un manierei jābūt atbilstošiem ceļu stāvoklim.