Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārtikas lielveikalā pārdevēja pircējam aizrāda par krievu valodas neprasmi

Augstas klases laipnība veikalos no pārdevēju puses ir retums, tomēr, ir patīkami, ja tevi apkalpo laipns un smaidīgs pārdevējs. Gluži neviļus parādās vēlme veikalā atgriezties atkal un atkal. Pretēju situāciju piedzīvojusi kāda sieviete, kurai, iepērkoties pārtikas lielveikalā «Maxima», nācies uzklausīt pārdevējas pārmetumus par neprasmi runāt krievu valodā. 

Sieviete apmeklējusi veikalu «Maxima», kas atrodas Ruses ielā 9, Rīgā. Par spīti garajām rindām un tam, ka no veikalā esošajām kasēm strādājusi tikai viena, pircēja bijusi laipna un pozitīvi noskaņota, taču uz savu «Paldies!» sagaidījusi ne visai patīkamu atbildi.

Sieviete raksta: «Stāvēju ilgi garā rindā kur no divām kasēm strādāja tikai viena, mans vīrs piezvanīja un izsauca veikala vadītāju kura ātri noreaģēja un izsauca otru kasieri. Kad pienāca mana kārta atmaksāt rēķinu uz manu vārdu «PALDIES» kasiere, kura mani apkalpoja, runāja tikai krieviski uzbrauca man, ka es neesmu iemācījusies runāt krievu valodā.»

Vai tiešām, iepērkoties veikalā Rīgā, pircējs ir tas, kuram jāmāk atbildēt svešvalodā, bet pārdevējs drīkst nemācēt valsts valodu?

Portāls Apollo sazinājās ar veikala «Maxima» pārstāvi, lai noskaidrotu radušos situāciju.

«Darbiniekiem, kas ikdienā apkalpo klientus ir jāpārzina valsts valoda un stājoties darbā tiek pārbaudītas valsts valodas zināšanas. Arī šis konkrētais darbinieks, lai arī darbu uzsācis nesen, pārzina latviešu valodu, tādēļ, acīmredzot ir radies pārpratums, kuru pārrunāsim gan ar veikala vadību gan konkrēto darbinieku. Atvainojamies pircējam par nepatīkamo pieredzi,» komentē Jānis Beseris, «Maxima» pārstāvis.