Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Nil Ušakov, vai tas ir normāli?»: Situācija Ziepniekkalna namā izved no pacietības

«Esmu nikna un domāju, ka arī daudzi manas mājas kaimiņi tāpat! Un viss pateicoties trīs iestādēm - «Rīgas namu pārvaldnieks», «Rīgas Ūdens», «Rīgas Siltums»,» ierakstu savā «Facebook» profilā iesāk Agnese Dumpe.

«Pusotras nedēļas laikā, teju katru otro dienu nav karstā ūdens temperatūras. Zvanu vienu reizi uz «Rīgas Siltumu», ziņojumu pieņem, atsūtīs brigādi - salabos. Nepaiet ne pāris dienas, kad jau atkal tas pats! Zvanu atkal. Atkal sola atsūtīt brigādi. Nu, labi - mazums, kas mēdz gadīties,» raksta Agnese.

«Rīgas Siltums» man laipni paskaidro, ka «Rīgas Ūdens» nepadod pietiekamu spiedienu, līdz ar to «Rīgas Siltums» nevar ūdeni uzsildīt. Tāpat man pasaka, ka viņi braucot uz mūsu māju Valdeķu ielā 54/4 katru dienu pat pa vairākām reizēm veikt atgaisošanu. Arī pēc mana ziņojuma sūtīs brigādi atkārtoti, bet tas esot tikai laika jautājums, kamēr atkal kaut kas nenoraustīsies - un problēma būs atpakaļ.»

«Rīgas Siltums» mājas iedzīvotāju informējis, ka «Rīgas Ūdens» nepadod pietiekamu spiedienu, jo esot novecojis ēkas sūknis un tā nomaiņa esot jāveic «Rīgas namu pārvaldniekam». Kamēr tas netikšot izdarīts, problēma nekur nepazudīšot.

Pēc tam, kad kārtējo dienu nav bijis siltā ūdens, Agnese atkal zvanījusi uz «Rīgas Siltumu»: «Laipni pieņēma manu ziņojumu un paskaidroja, ka tas jārisina pārvaldniekam. Zvanu namu pārvaldei, meitene noklausās visu un beigās saka, ka jā, tas viņiem ir zināms un ka no mūsu mājas jau ir vairāki paziņojumi, bet šodien viņa neko nevar pateikt un, ja es vēlos ko vairāk uzzināt, lai zvanu no rīta ap plkst. 9. Prasu, lai piereģistrē arī manu ziņojumu uz ko sākumā man atbild, ka ziņojumi jau esot, lai tad zvanu rīt. Es tomēr uzstāju, lai ziņojums tiktu piereģistrēts - statistikai tā teikt, ko arī beigās izdarīja.»

Nākošajā dienā Agnese atkal zvanījusi uz «Rīgas namu pārvaldnieku»: «Klausuli paceļ kāds puisis vārdā Ēriks. Noklausās manu stāstu, saka - jā, jūsu ziņojums ir vakar jau piereģistrēts. Jautāju, un ko tālāk, kā tā problēma tiks risināta? Nu, divu dienu laikā braukšot pārbaudīt, kas tur ir utt.. Vai nav jauki?! Saku, bet pagaidiet, kā tad ar citiem ziņojumiem no mūsu mājas? Tos jau jūs esat saņēmuši agrāk un jūs man tagad sakāt, ka tikai tagad, pēc mana iesnieguma, jūs brauksiet kaut ko pārbaudīt?! Labi, lai es nedaudz uzgaidu, viņš mēģināšot ko noskaidrot...»

Kad saruna atsākusies, saņemta arī atbilde par risinājumu:

«Tātad - ja ES (ES!, nevis «Rīgas Ūdens») vēlos, lai tiktu nomainīts sūknis, man esot jāveic mājas aptauja un jāvāc paraksti par to! Un otrkārt, ES varot iet pie viņu inženiera un noskaidrot, kas un kāda situācija ir ar to sūkni! «Rīgas namu pārvaldnieks» - vai jūs ņirgājaties par mums? Nils Ušakovs - vai tā ir normāla situācija?» ieraksta beigās vaicā mājas iemītniece.

Lai saprastu, kur īsti ir problēma un, kad mājai beidzot bez pārtraukumiem varētu būt pieejams atbilstošas temperatūras karstais ūdens, portāls «Apollo» sazinājās ar SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» Komunikācijas nodaļas projektu vadītāju Santu Vaļumu un saņēma sekojošu atbildi: «Sākotnēji izskanējusī informācija par bojāto sūkni ir kļūdaina, bojāta sūkņa Valdeķu ielā 54 k-4, Rīgā, ISM (siltummezglā) nav.»

16. janvārī SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» iecirkņa «Zemgale» inženiertehniskie darbinieki veikuši apsekošanu dzīvojamā mājā Valdeķu ielā 68 k-1, Rīgā, pamatojoties uz saņemtajām sūdzībām par ūdens spiedienu.

«Tika konstatēts, ka visa rajonā ūdens spiediens ir 3,5-3,7 bar robežās, bet pie maksimālās slodzes (laika posmā, kad tiek maksimāli patērēts ūdens) spiediens krīt zem 3,0 bar.»

«Ņemot vērā, ka Ziepniekkalna rajonā nav ūdens spiediena paaugstinošās stacijas, tad, lai risinātu ūdens spiediena problēmas dzīvojamās mājās, ir nepieciešams uzstādīt ūdens spiediena paaugstinošās stacijas dzīvojamās mājās,» informēja Vaļuma.

20. janvārī apsekotas dzīvojamās mājas Valdeķu ielā 54 k-4, Rīgā, un Valdeķu ielā 68 k-1, Rīgā.

«Tiks sagatavoti finanšu piedāvājumi ūdens spiediena paaugstinošas stacijas uzstādīšanai dzīvojamā mājā Valdeķu ielā 54 k-4 un 68 k-1, Rīgā. Minētajās divās dzīvojamās mājās tiks organizētas dzīvokļu īpašnieku aptaujas par nepieciešamo darbu izpildi,» sacīja Vaļuma.

«Turklāt jānorāda, ka ISM dzīvojamā mājā Valdeķu ielā 54 k-4, Rīgā, iestatīts temperatūras parametrs ir +55 C diennakts laikā, veicot apsekošanu, temperatūras režīma pazeminājumi nav konstatēti. Ūdens parauga ņemšanas brīdī karstā ūdens temperatūra izejā no siltummaiņa bija +54,33 C , kas atbilst uzstādītajam režīmam. AS «Rīgas Siltums» darbinieki minētajās dzīvojamās mājās pēc nepieciešamības veic karstā ūdens apgādes sistēmas atgaisošanu,» norādīja Vaļuma.