Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latkovskis: Atbilstošs vadītājs ir pēdējā iespēja KNAB atgūt vadošo lomu korupcijas apkarošanā

Atbilstoša, profesionāla vadītāja atrašana Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir pēdējā iespēja šai iestādei atgūt vadošo lomu korupcijas apkarošanā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Politiķis tic, ka tas ir iespējams, ņemot vērā, ka par vadītāja izvēli ir atbildīga profesionāla komisija, par kuras kvalifikāciju varēja pārliecināties pēc KNAB konkursa pirmā mēģinājuma rezultātiem.

Pašlaik Saeimā tiek veikti grozījumi KNAB likumā, kuru mērķis ir veicināt atbilstoša pretendenta atrašanu šim postenim.

Komentējot nevalstiskās organizācijas «Transparency International» (TI) ikgadējo korupcijas uztveres indeksa rezultātus, Latkovskis norādīja, ka situācija Latvijā ir saglabājusies līdzīgā līmenī kā iepriekš. Iespēju pietuvotos Igaunijas līmenim politiķis saista ar jaunu iestādes vadītāju.

Kā ziņots, pagājušajā gadā iecietība pret korupciju Latvijā ir turpinājusi mazināties, tomēr vairākas citas valstis šajā jomā uzrādījušas vēl labākus rezultātus, liecina ikgadējais korupcijas uztveres indekss, kuru publiskojusi TI.

Minētajā korupcijas uztveres indeksā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Latvija ieguvusi līdz šim augstāko punktu skaitu - 57 no 100, kas ir par diviem punktiem vairāk nekā pērn. Tas nozīmē, ka pēdējā gada laikā mūsu valstī samazinājusies iecietība pret korupciju.

Tomēr, neraugoties uz uzlabojumiem, kopējā reitingā Latvija 2016.gadā ir piedzīvojusi kritumu par četrām pozīcijām - no 40. uz 44.vietu, dalot to ar Gruziju, kura arī ieguvusi 57 punktus.

Gan Igaunija, gan arī Lietuva minētajā reitingā ieņem augstākas vietas - attiecīgi 22. un 38.vietu. Igaunija ieguvusi 70 punktus, bet Lietuva - 59.