Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji vaino Rīgas domi bezdarbībā un ielu salabo paši

Ceļu stāvoklis visā Latvijā ir grūti nosaucams par apmierinošu. Kamēr gaidīt, kad ceļus salabos valsts, Rembantes ielas iedzīvotāji būvdarbus sākuši paši saviem līdzekļiem un spēkiem. Rīgas domes Satiksmes departaments gan izskaidro radušos situāciju, pastāstot, kāpēc ceļa būvēšana šajā situācija nav bijis viņu pienākums. 

Lasītājs raksta:

«Esam saskārušies ar nepatīkamu un totālu Rīgas domes vienaldzību! Parasti, kad iedzīvotāji par kaut ko sūdzas, atbilde ir, ka iedzīvotāji nav aktīvi un tikai čīkst, nevis griežas attiecīgās institūcijās, kuras var palīdzēt atrisināt gandrīz visas problēmas! Taču tas nav mūsu gadījums.

Dzīvokļi mūsu mājā ir daudz, iedzīvotāji pārsvarā jauni cilvēki un ļoti aktīvi. Tāpēc, kad radās problēmas ar piebraukšanu pie mūsu mājas, mēs aktīvi sākām zvanīt un rakstīt elektroniskos iesniegumus Rīgas domes Satiksmes departamentā par to, ka nepieciešams salabot Rembantes ielu (posmā no A. Deglava ielas līdz Kupriču ielai).

Mēs bijām daudz, bet šī aktivitāte nekādus panākumus nenesa. Mēs savācām pāri 200 iesniegumiem uz papīra un nesām tos uz Rīgas domi.

Beidzot saņēmām vismaz kaut kādu atbildi, taču tā nebija iepriecinoša: Ceļu remontēt nav plānot vismaz līdz 2020. gadam un ja paveiksies, tad šo ielu iekļaus nākamajā attīstības plānā.

Rezultātā mums nācās iztērēt ap 900 eiro, lai nedaudz salabotu ceļu, bet izskatās, ka to vajadzēs darīt vēl vairākas reizes un vajadzēs ieguldīt vēl vairāk līdzekļu.»

Portāls «Apollo» situāciju centās noskaidrot Rīgas domes Satiksmes departamentā, kur mums paskaidroja, ka konkrētais gadījums nemaz tik absurds neesot.

Rīgas domes Satiksmes departaments norāda, ka, lai arī kartē ir iezīmētas Rembates ielas sarkanās līnijas, iela nav izbūvēta un nav iekļauta departamenta uzturamo ielu sarakstā. Posms, ko projekta dzīvokļu īpašnieki uzskata par ielu, būtībā esot patvaļīgi izbraukāts posms zaļajā zonā.

«Šāda situācija ir izveidojusies, jo projekta attīstītājs ir uzbūvējis daudzdzīvokļu ēku, nenodrošinot ērtus piebraucamos ceļus, bet atbildību noveļot uz Rīgas pašvaldību. Pašvaldības interesēs ir ieguldīt budžeta līdzekļus, lai apmierinātu vairuma sabiedrības intereses,» skaidro Satiksmes departamentā.

Rīgas domes plānos šogad ir veikt remontdarbus vairākās Rīgas maģistrālajās ielās, rekonstruēt Brasas pārvadu pār dzelzceļu, Deglava pārvadu pār dzelzceļu, kā arī veikt Salu tilta 2.kārtas remontdarbus.

«Salnas ielas iedzīvotāji tiek aicināti vērsties ar iesniegumiem pie objekta attīstītāja, pieprasot nodrošināt ērtākus piebraucamos ceļus. Līdz situācijas atrisinājumam, aicinām nama iedzīvotājus izmantot citus piebraucamos ceļus, lai izbrauktu no teritorijas,» uzsver departamentā.