Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daina Jāņkalne: Jādod iespēja vīriešiem uzņemties daļu no dzīves smaguma

Vai Latvijā ir spēcīgas sievietes? Vai sievietēm vispār vajag būt stiprām un tikai uz saviem pleciem mēģināt iznest visas ikdienas rūpes? Vai visu varošās latviešu sievietes, uzņemoties pārāk daudz pienākumu, patiesībā sev nenodara pāri?

Žurnāliste un raidījumu vadītāja Daina Jāņkalne ir pārliecināta, ka sievietēm ir jābūt gudrām un jāatļauj vīriešiem uzņemties lielu daļu no dzīves smagumiem. Tieši šo mācību Daina vēlas nodot arī savām meitām.

«Es apprecējos diezgan vēlu un biju pieradusi visu darīt pati. Taču tas noteikti nav tas labākais rezultāts,» raidījumā «100 personības līdz Latvijas simtgadei» atklās Jāņkalne.

Daina ir pārliecināta, ka ģimenē jāpelna abiem, un sievietei nebūt nevajadzētu kļūt par galveno ģimenes apgādātāju. Viņa uzskata, ka Latvijā pārāk daudz sievietes strādā darbu, kas viņām pašām neiet pie sirds – tikai tāpēc, lai varētu uzturēt ģimeni. Kamēr vīrietis tai pat laikā ilgstoši ir bez darba un līdzekļus ģimenes budžetā neienes, jo «viņš nav atradis sev tīkamu nodarbošanos.»

Žurnālisti Dainu Jāņkalni skatītājas jau iepazinušas kanālā «STV Pirmā!», kur ik otrdienu viņa kopā ar Valdi Melderi un Grētu Gorjučko vada populāro sarunu šovu «Starp mums runājot» un reizē veido arī rubriku «Viena diena sievietes dzīvē».

Nu Daina ik ceturtdienu plkst. 22.15 būs redzama arī kanālā 360TV pavisam jaunā un spraigā sarunu raidījumā «Sieviete. Personīgi». Ik nedēļu viņa metīs izaicinājumu sabiedrības stereotipiem un raidījumu veltīs kādai sievietei būtiskai tēmai, par ekspertiem aicinot viedokļu līderus un personības, kuras savā pieredzē gatavas dalīties ar citiem.