Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polija vēlas ASV vai Eiropas kodollietussargu

Polija vēlas tikt «iekļauta» ASV kodolaizsardzības sistēmā, trešdien laikrakstā «Gazeta Polska» publicētā intervijā atzinis Polijas valdošās partijas «Likums un taisnīgums» (PiS) priekšsēdētājs ekspremjers Jaroslavs Kačiņskis.

Varšavai «vajadzētu strādāt pie Polijas iekļaušanas amerikāņu kodolaizsardzības sistēmā», kas «būtu optimāls risinājums», atzina politiķis.

Citā intervijā, kas otrdien publicēta Vācijas laikrakstā «Frankfurter Allgemeine Zeitung», ekspremjers mudināja Eiropu kļūt par «kodollielvaru».

Atbilstoši NATO līguma 5.pantam par kolektīvo aizsardzību, ASV kodollietussargs jau tagad aizsargā NATO sabiedrotos, ieskaitot Poliju, kā arī Japānu, Dienvidkoreju un Austrāliju.

Kačiņskis nepaskaidroja, kā viņa iecerētā vienošanās atšķirtos no jau esošajām 5.panta garantijām.

Kačiņskis norādīja, ka priecātos par Eiropas kodollietussargu.

«Eiropa varētu kļūt par lielvaru. Ar vienu vai divām kodolzemūdenēm vien nepietiktu,» sacīja ekspremjers.

ASV kodolarsenālā Eiropā, kas kopš Aukstā kara beigām gan ir krietni sarucis, ir aptuveni 200 taktisko ieroču, kas ir izvietoti Vācijā, Beļģijā, Itālijā, Nīderlandē un Turcijā.