Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ciprs aicina SVF un Vāciju «nespēlēties ar uguni»

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs sestdien aicinājis Starptautisko Valūtas fondu (SVF) un Vācijas finanšu ministru Volfgangu Šeibli «pārtraukt spēlēties ar uguni».

Atklājot paša vadītās kreiso ekstrēmistu partijas SYRIZA kongresu, Ciprs pauda pārliecību, ka risinājums Grieķijas finanšu problēmām tikšot atrasts, lai gan dienu iepriekš Atēnu pārstāvju sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem Briselē beidzās bez redzamiem rezultātiem.

«Mēs sagaidām, ka SVF, cik drīz vien iespējams, mainīs savas prognozes, lai varam turpināt diskusijas tehniskā līmenī,» paziņoja Ciprs.

Viņš aicināja arī Vācijas kancleri Angelu Merkeli «mudināt savu finanšu ministru atteikties no pastāvīgās agresivitātes» attiecībās ar Grieķiju.

Atēnu domstarpības ar starptautiskajiem aizdevējiem par tās parādu apkalpošanu un budžeta mērķiem izsaukušas tirgus nestabilitāti un atdzīvinājušas runas par iespējamo nepieciešamību izslēgt Grieķiju no eirozonas.

Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms gan paziņojis, ka Grieķijas finanšu ministra Eiklīda Cakalota sarunās ar Eiropas Savienības (ES) un SVF amatpersonām esot panākts progress, taču sīkāku informāciju nesniedza.

Grieķijas valdībai vasarā aizdevējiem jāatmaksā septiņi miljardi eiro, ko tā nespēs izdarīt, ja neatrisinās domstarpības, kuras tai liedz saņemt kārtējo maksājumu no jaunā 86 miljardus eiro lielā aizdevuma.

Tiek uzskatīts, ka vienošanās panākšana tuvāko nedēļu laikā var būt izšķiroša, jo pēc 15.martā gaidāmajām Nīderlandes parlamenta vēlēšanām un tām sekojošajām Francijas prezidenta vēlēšanām to izdarīt var izrādīties vēl grūtāk.

Tomēr Deiselblūms piektdien atzina, ka 20.februārī paredzētā eirozonas ministru sanāksme, kas tiek uzskatīta par neoficiālo savlaicīgās vienošanās panākšanas galīgo termiņu, var būt pārāk agrs datums domstarpību atrisināšanai.