Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tele2» klients vīlies: Uzņēmums izplatot nepatiesu informāciju

Lai gan preču un pakalpojumu reklāmās paustais ne vienmēr atbilst tīrai patiesībai, ikviens sagaida, ka kaut daļa no vēstījuma atbildīs realitātei arī dzīvē. Pie portāla «Apollo» vērsās kāds nepatīkami pārsteigts  «Tele2» klients, apgalvojot, ka uzņēmums savās reklāmās pauž melus. 

Lasītājs raksta:

Esmu «Tele2» klients. Tā kā pēdējā laikā šis uzņēmums aktīvi reklamē savu mobilo internetu un apgalvo, ka ar 26,89 Mbit sekundē tas ir ātrākais Latvijā, intereses pēc nolēmu to pats pārbaudīt ar interneta ātruma mērītāju.

Biju nepatīkami pārsteigts, jo mērījums atklāja, ka «Tele2» interneta ātrums ir piecas reizes mazāks nekā apgalvots reklāmā. Sanāk, ka reklāmā rakstītais neatbilst tam, kā ir patiesībā. Līdz ar to man ir jautājums «Tele2» – vai saņemot tikai daļu no pakalpojuma, man jāmaksā arī tikai daļa no piestādītā rēķina?»

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad klienti apšauba uzņēmuma reklāmās paustā vēstījuma patiesību. Pirms nedēļas jau ziņojām par kāda lasītāja negatīvo pieredzi, kad, nopērkot mobilo telefonu atklājies, ka «Tele2» mājaslapā uzrādītais funkciju apraksts īsti neatbilst realitātei.

Portāls «Apollo» sazinājās arī ar «Tele2», lai noskaidrotu, vai teiciens «Klientam vienmēr taisnība» šajā gadījumā atbilst patiesībai.

«Tele2» tehniskā direktore Līga Krūmiņa «Apollo» paskaidroja, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ik gadu veicot izlases un sērijveida interneta pakalpojuma kvalitātes mērījumus aptuveni 400 punktos visā Latvijas teritorijā.

«Pērn laika posmā no februāra līdz septembrim veiktie SPRK mērījumi apliecina, ka vidējais mobilā interneta ātrums «Bite» tīklā ir 11,20 Mbit/s, «LMT» - 24,20 Mbit/s un «Tele2» - 26,89 Mbit/s,» uzsver Krūmiņa.

Taču uz lasītāja izteikto sūdzību par it kā nepatiesu informāciju «Tele2» reklāmā Krūmiņa piebilst: «Tehnoloģiski novecojušas iekārtas nespēj pienācīgi izmantot 4G tehnoloģijas, tāpēc tajās pieejamais mobilā interneta ātrums var būt ierobežots, un ar šādām ierīcēm veiktie interneta ātruma mērījumi arī nebūs objektīvi.»

Krūmiņa aicina ikvienu, kas vēlaties baudīt «Tele2» 4G mobilā tīkla priekšrocības, pārliecināties, vai telefons, planšetdators, modems vai rūteris, kā arī SIM karte atbalsta 4G, «Tele2» mājas lapā.