Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laužam mītus! Kāda ir īstas mīlestības recepte?

Ja runājam par intensīvām mīlestības jūtām, kādas parasti izjūtam attiecību sākumā, tad pētījumos atklājies, ka tās ilgst ne vairāk par 2-3 gadiem, taču ne ilgāk par 7 gadiem, raksta dzīvesstila portāls «Soulpost».

Pēc tam šīs jūtas «pārdzimst» citos fenomenos, proti, partnerībā, atbalstā, tuvībā un cieņā. Ja abi partneri pie tā strādā, tad attiecības turpinās. Protams, ka tās nav tik elpu aizraujošas un kaislīgas kā sākumā, taču tāds ir visu attiecību dabiskais attīstības cikls. Pirmā kaislīgā mīlestība pārvēršas «līdzjūtīgā mīlestībā», kuru parasti izjūt ģimenes pāri.

Mīlestības dažādie posmi

Iemīlēšanās ir spēcīga aizraušanās ar otru cilvēku, taču pati mīlestība patiesībā sastāv no vairākām komponentēm:

1.Vajadzība – jūs mīlat cilvēku, jo viņš jums ir vajadzīgs kāda personīga vai pat egoistiska iemesla dēļ;

2.Kompensācija – jūs mīlat cilvēku, jo viņš jums sniedz to, kā jums trūkst;

3.Beznosacījuma mīlestība – jūs cilvēku mīlat pilnībā tādu, kāds viņš ir, turklāt bez jebkādām šaubām.

Jāņem vērā, ka īstai mīlestībai, kas sastāv no visiem iepriekšminētajiem trim punktiem, ar laiku jāpārvēršas beznosacījuma mīlestībā, izslēdzot vajadzību un kompensāciju. Tieši tas ir stabilu, veselīgu un ilgtspējīgu attiecību pamats.

Kāpēc citiem ir tik grūti aizmirst savus bijušos?

Iemesls var būt nepareizi priekšstati par mīlestību. Piemēram:

  • Uzskats, ka mīlestība ir likteņa dāvana. Daudzi tic, ka īsta mīlestība gluži vienkārši notiek, nevis tā rodas mūsu zemapziņā, lai apmierinātu mūsu psiholoģiskās vajadzības.
  • Mīts par «īsto un vienīgo». Pastāv uzskats, ka pasaulē ir tikai viens cilvēks, kas ir kā radīts, lai būtu kopā mūžam. Patiešibā eksistē daudz potenciālo partneru, kuri mums ir piemēroti, ja dodam viņiem iespēju.

Šādu un līdzīgu uzskatu dēļ cilvēki pārlieku pieķeras saviem bijušajiem, jo domā, ka palaiduši garām savu īsto un vienīgo, aizverot durvis potenciālajiem partneriem. Tādā veidā viņi liedz sev satikt jaunus cilvēkus un izveidot jaunas attiecības.