Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Atbildam uz «nopietniem» e-pastiem»: Neapmierinātība ar «ss.lv» darbību nerimstas

«Maksa par sludinājumiem ir krietni paaugstinājusies,» vienu no savas neapmierinātības iemesliem par interneta vietnes «ss.lv» darbību telefoniski pauda kāds portāla «Apollo» lasītājs. Vīrietis par nepamatotām uzskata arī citas «ss.lv» administrācijas prasības.

«Maksa par sludinājumiem krietni paaugstinājusies. Pieprasa personas kodu un divus e-pastus. Piemēram, «inbox.lv» neder. Jauno e-pastu tālāk nelaiž. Nav iespējams vairs ielikt sludinājumus,» stāsta «Apollo» lasītājs.

Uz klienta zvaniem «ss.lv» administrācija neatbildot, ignorēti tiekot arī e-pasta ziņojumi.

«Nepamatoti dzēš sludinājumus. No jauna liekot sludinājumu pieprasa divus e-pastus. Agrāk neprasīja. Kāpēc man vajag divus e-pastus? Sevišķi, ja ar tiem pat nevar piereģistrēties,» neizpratnē ir vīrietis.

Portāls «Apollo» sazinājās ar «ss.lv» administrāciju, lai saņemtu atbildes uz lasītāja jautājumiem.

«No 2016.gada decembra sludinājumu cenas veidojas atkarībā no sludinājumā piedāvātā objekta cenas (visvairāk to jūt sadaļās Transports un Nekustamais īpašums), toties citās sadaļās cenas būtiski samazinājās,» informēja «ss.lv» administrācija.

«Reģistrācijas vai identifikācijas kods tiek pieprasīts tikai kompānijām un personām, kas nodarbojas ar komercdarbību (to no 2017.gada 1.janvāra pieprasa likums),» skaidro «ss.lv».

Savukārt divi e-pasti domāti drošākai saziņai ar sludinājumu iesniedzēju - lai varētu atjaunot paroles, un adresāts patiešām saņemtu, piemēram, brīdinājumus par sludinājumu neatbilstību noteikumiem.

Tomēr pēc klientu ierosinājuma šobrīd divi e-pasti vairs neesot obligāti. Atjaunot paroles turpmāk varēšot ar SMS starpniecību. Arī «inbox.lv» esot derīgs un izmantojams e-pasts.

Taujāti par klientu e-pasta vēstuļu ignorēšanu, «ss.lv» administrācija pauda, ka «katru dienu tiek atbildēts uz pārsvarā visiem «nopietniem» e-pastiem».

Tāpat «ss.lv» administrācija informēja, ka «vispirms tiek sūtīts brīdinājums par sludinājuma neatbilstību noteikumiem, bet ja tas tiek ignorēts un klients turpina iesniegt sludinājumus neievērojot noteikumus - administrators sludinājumus dzēš».

Portāls «Apollo» sazinājās ar Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), lai lūgtu plašāku skaidrojumu par konkrēto situāciju un to, vai centrs pēdējā laikā ir saņēmis sūdzības par «ss.lv» darbību.

Līdz šim PTAC saņemta viena sūdzība no patērētāja par portālu «ss.lv», kā arī sniegtas sešas konsultācijas saistībā ar portālu, informēja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikācijas daļas pārstāve Vineta Ore.

«Pašlaik PTAC vērtē dotā komersanta komercpraksi (vai komunicē ar patērētāju, piemēram, paskaidrojot, par ko konkrēti dzēš sludinājumu, vai nauda par dzēsto sludinājumu tiek atdota atpakaļ utt.). Iespējams, tiks sagatavots lēmums, bet pašlaik rit izskatīšanas stadija (kad PTAC pieprasa paskaidrojumus no komersanta),» norādīja Ore.

PTAC, pirmkārt, norāda likumā noteikto kārtību:

1) jebkurš strīds, kas rodas starp patērētāju un pārdevēju, risināms pārrunu ceļā, strīda pusēm cenšoties panākt vienošanos.

2) ja strīdu starp patērētāju un pārdevēju nav iespējams atrisināt pārrunu ceļā, patērētājs iesniedz pārdevējam rakstveida iesniegumu (uz juridisko adresi), kurā norāda:

-savu vārdu, uzvārdu, dzīvesvietas adresi un kontaktinformāciju;

-iesnieguma iesniegšanas datumu;

-strīda būtību, savu prasījumu un tā pamatojumu.

3) Iesniegumam pievieno darījumu apliecinošu dokumentu kopijas, kā arī citus iesniegumu pamatojošus dokumentus (ja iespējams).

Pārdevējs 15 darbadienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas sniedz patērētājam rakstveida atbildi uz iesniegumu un informē par iespējamo prasījuma izpildes veidu vai strīda risinājumu, ja minētajā laika posmā nav panākta vienošanās par patērētāja prasījuma izpildi vai alternatīvu prasījuma izpildes veidu.

Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs uzskata, ka patērētāja prasījums nav pamatots, vai ir gatavs piedāvāt patērētājam citu strīda risinājumu, tas rakstiskā veidā par to informē. Pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam ir pienākums pamatot patērētāja prasījuma atteikumu.

Ja pārdevējs nesniedz atbildi uz iesniegumu, uzskatāms, ka pārdevējs atsakās izpildīt patērētāja prasījumu. Ja atbilde nav sniegta vai patērētājs nepiekrīt pārdevēja sniegtajai atbildei, patērētājam ir tiesības vērsties PTAC ar iesniegumu (http://www.ptac.gov.lv/content/iesniegt-s-dz-bu).

Rakstisku iesniegumu ( tam pievienojot dokumentu kopijas) PTAC var iesniegt:

1) personīgi Brīvības ielā 55, Rīgā, 222. kab. katru darbdienu no 08.30 līdz 17.00, pārtraukums no 12.30 līdz 13.00

2) nosūtīt pa pastu vēstules veidā Brīvības ielā 55, Rīgā, LV-1010.

3) Savukārt, ja ir drošs elektroniskais paraksts, kas satur laika zīmogu uz e-pastu:ptac@ptac.gov.lv vai arī izmantot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumus.

Tas nozīmē, ka patērētājam vispirms rakstiski jāvēršas pie pakalpojuma sniedzēja rakstot uz juridisko adresi. Dotajā gadījumā patērētājam ir jāskatās, kam ir samaksāts (pēc bankas izdrukas) – vai tas SIA Internet. Tad patērētājam ir tiesības vērsties PTAC.

Pērn decembrī jau informējām, ka kopš augusta pieaudzis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) saņemto sūdzību skaits par sludinājumu portālu «ss.lv».

PTAC saņēmis arī oficiālas rakstveida sūdzības par to, ka portāls dzēš klientu izvietotos sludinājumus, par kuriem ir samaksāta nauda. Sūdzības saņemtas arī par to, ka «ss.lv» neatbild uz klientu vēstulēm un telefona zvaniem, kuros patērētāji mēģina noskaidrot, kādi ir viņu sludinājumu dzēšanas iemesli. Daudzi iemaksā depozītu, bet pēc sludinājuma bloķēšanas «ss.lv» neatdodot atlikumu.