Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV karavīri ar svinīgu ceremoniju Ādažos uzsāk dienestu Latvijā

Šodien plkst 9.00 Ādažu bāzē notika svinīgā ASV 68.bruņotā pulka 1.bataljona «Silver Lions» karavīru, kuri piedalīsies operācijā «Atlantic Resolve», sagaidīšanas ceremonija.

Kā informēja Aizsardzības ministrijā (AM), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš, ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita un 68.bruņotā pulka 1.bataljona komandieris pulkvežleitnants Stīvens Keiphārts sveica ASV karavīrus ar ierašanos Latvijā un kopīgu treniņu uzsākšanu ar Latvijas karavīriem.

Pasākuma laikā bija iespēja aplūkot Latvijas un ASV bruņutehniku.

Jau ziņots, ka 8.un 9.februārī Latvijā tika nogādāta ASV 4.kājnieku divīzijas 3.bruņotās brigādes 68.bruņotā pulka 1.bataljona bruņutehnika, tai skaitā 15 tanki «M1 Abrams», sešas kaujas mašīnas «M2 Bradley», divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī cita veida kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika, kas tiks izmantota kopīgās mācībās ar Latvijas karavīriem.

Vairāk nekā 225 karavīri no 68.bruņotā pulka 1.bataljona ieradās Ādažos februāra sākumā, un viņi nomainīs ASV 173.kājnieku brigādes 503.desanta pulka karavīrus, kas pildīja dienesta pienākumus Latvijā operācijā «Atlantic Resolve» kopš pagājušā gada septembra.

AM preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka jaunā rotācijas vienība Latvijā uzturēsies līdz brīdim, kad Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais starptautiskais NATO bataljons.

Latvijā operācijā «Atlantic Resolve» jau iepriekš rotācijas kārtībā pastāvīgi uzturējušies dažādu ASV vienību karavīri. Tāpat vairākās rotācijās karavīrus pavadījuši ASV tanki, bruņumašīnas un bruņotas kaujas mašīnas. Vēl pagājušā gadā ASV uz vairākiem mēnešiem bija nosūtījušas deviņus tankus «Abrams», piecas bruņumašīnas «Bradley», kā arī militārās apvidus automašīnas HMMWV.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju «Atlantic Resolve». Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.