Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Latvijā pirmais kolumbārijs Otrajos meža kapos

Rīgas Otrajos meža kapos noslēgusies Latvijā pirmā kolumbārija būvniecības darbi, un kolumbāriju plānots atklāt marta beigās, informēja  Rīgas kapsētu pārvaldes priekšnieka vietas izpildītājs Gints Zēla.

Kolumbāriju veido 11 būvju komplekss. Tās veidotas vienā, divos, trīs, četros un piecos līmeņos, kopā radot vienotu kompozīciju. Kopā būvēs ir 288 nišas, kurā katrā paredzēts ievietot četras urnas.

Kolumbārija vidū esošai piecu līmeņu ēkai centrā izveidots stikla piemineklis, kuru rotā koks un lidojoši putni, uzraksts «Kolumbārijs», kā arī teksts latviešu un latīņu valodā - «Viņi vienmēr būs mūsu atmiņās».

Katrai nišai priekšā ir stikls, kuru varēs atvērt tikai kapsētas darbinieki tad, kad urnas tiks ievietotas. Ja cilvēks vēlēsies kādu iemeslu dēļ atkārtoti atvērt nišu, viņam būs jāvēršas pie kapsētas pārvaldnieka.

Jautāts, vai nišu atkārtota atvēršana būs maksas pakalpojums, Zēla pauda, ka pagaidām tāda doma nav. Stiklā varēs iegravēt ziņas par mirušo tāpat kā uz kapakmeņiem, tomēr paredzēts, ka visi gravējumi būs vienā fontā.

Zēla pastāstīja, ka jau tagad daudzi Rīgas iedzīvotāji interesējās par vietas iegūšanu kolumbārijā, kas liek domāt, ka projekts būs veiksmīgs.

Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) norādīja, ka pagaidām vēl nav zināms, cik tieši izmaksās viena niša, un par to vēl jāpieņem Rīgas domes lēmums. Visticamāk, tiks skatītas visas kolumbārija uzturēšanas izmaksas kopumā un dalītas ar 288 nišu skaitu. Viņš pauda, ka pašreiz vēl nav izlemts, vai nišas varēs rezervēt cilvēki vēl dzīvi esot, bet par to esot izrādīta interese. Viņš arī pastāstīja, ka visa projekta izmaksas pašreiz kopā veido aptuveni 175 000 eiro.

Savukārt Zēla piebilda, ka, visticamāk, nišas tiks izsniegtas rindas kārtībā un tās nevarēs izvēlēties, jo nav paredzēta arī cenu diferenciācija atkarībā no nišas novietojuma.