Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Ogres bērnudārza darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kāda Ogres bērnudārza amatpersonu un pieciem darbiniekiem lietā par fiktīvu nodarbināšanu, kuras rezultātā no pašvaldības prettiesiski iegūti 43 000 eiro.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka valsts pirmsskolas izglītības iestādes amatpersona organizēja fiktīvas darba tiesiskās attiecības ar vairākām personām un iekļāva patiesībai neatbilstošas ziņas dokumentos, kas turpmāk deva iespēju jau nodarbinātām personām saņemt atalgojumu par fiktīvajiem darbiniekiem, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Iekļaujot patiesībai neatbilstošas ziņas fiskālajos dokumentos, darbinieki viltoja parakstus un laika posmā no 2010.gada 1.oktobra līdz 2015.gada 1.aprīlim no Ogres novada pašvaldības prettiesiski ieguva savā rīcībā vairāk kā 43 000 eiro.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības iestādes amatpersonu par dienesta viltojumu, par ļaunprātīgu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kas izraisīja smagas sekas - mantisko zaudējumu lielā apmērā, kā arī par noziedzīga nodarījuma organizēšanu un vadīšanu.

Savukārt piecus šīs iestādes darbiniekus lūgts apsūdzēt par dokumentu viltošanu un par amatpersonas noziedzīga nodarījuma izdarīšanas atbalstīšanu, apzināti veicinot dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.