Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sormulis sakarā ar lidostas darbinieku streiku Vācijā nevar ierasties uz Lemberga krimināllietu

Rīgas apgabaltiesa šodien līdz 20.februārim atlika izskatīšanu Ventspils mēra Aivara Lemberga («Latvijai un Ventspilij») krimināllietā.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis, šodien paredzētā sēde tika atlikta sakarā ar apsūdzētā Anša Sormuļa neierašanos uz tiesas sēdi, jo viņš aizkavējies sakarā ar lidostas darbinieku streiku Vācijā. Nākamā sēde nozīmēta pirmdien, 20.februārī.

Jau ziņots, ka lietas izskatīšana tiesā ir iestiepusies jau devītajā gadā, jo pirmā sēde šajā lietā notika pirms astoņiem gadiem - 2009.gada 16.februārī.

Patlaban lietā tiek uzklausītas Lemberga liecības.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.