Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nosaukti Latvijā labākie restorāni; pirmajās vietās «Vincents» un «Bibliotēka No.1»

Pieaicinot starptautisku žūriju, ceturto gadu pēc kārtas noskaidroti labākie restorāni Latvijā un tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad «Ekselence labākā restorāna Latvijā 2016» titulu ieguvis restorāns «Vincents», bet otrajā vietā ierindojies restorāns «Bibliotēka No.1», informē konkursa rīkotāji.

Savukārt trešo vietu ieņem topa jaunpienācējs «Restorāns 3». Tāpat labāko desmitniekā ierindoti restorāni «Riviera», «Muusu», «36. line», «Bergs», «Trīs pavāru restorāns «Tam labam būs augt»», «Le Dome» un Dikļu pils restorāns.

30 labākie restorāni 2016.gadā:

 1. Vincents
 2. Bibliotēka No.1 Restorāns
 3. Restorāns 3 (jaunpienācējs)
 4. Riviera
 5. Muusu
 6. 36. line
 7. Bergs
 8. 3 pavāru restorāns Tam labam būs augt
 9. Le Dome
 10. Dikļu pils restorāns
 11. Valtera restorāns
 12. Ostas skati
 13. Locale
 14. Koya
 15. Kolonāde. Mūsu stāsti…
 16. Valmiermuižas alus vēstniecība Rīgā
 17. Vīna studijas restorāns
 18. Zoltners (jaunpienācējs)
 19. Kaļķu vārti
 20. Rocket Bean Roastery (jaunpienācējs)
 21. Mute
 22. Laivas (jaunpienācējs)
 23. Portofino
 24. International Riga
 25. Monterosso
 26. Forest
 27. Olive Oil Restorāns
 28. Mio (jaunpienācējs)
 29. Neiburgs
 30. Kasha Gourmet

Savukārt trīs labāko jauno restorānu Latvijā topā ierindojušies tādi restorāni kā «Ferma», «Entresol», «COD»

«Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā 2016» nosaka divās kārtās. Vispirms interneta aptaujā HoReCa nozares profesionāļi balsoja par, viņuprāt, labākajiem restorāniem, un pēc iegūto rezultātu apkopošanas darbu sāka starptautiska ārvalstu žūrija, kuru šogad veidoja 13 pieredzējuši profesionāļi no Zviedrijas, Igaunijas, Dānijas, Somijas, Lietuvas, Itālijas un Norvēģijas.

Daļa no žūrijas Latvijā ieradās otro gadu pēc kārtas, atzīstot, ka, salīdzinot ar gadu iepriekš, restorānos novērojama izaugsme. «Latvijas restorāniem ir milzīgs potenciāls», pēc viesošanās Latvijā atzina pieredzējušais restorānu kritiķis un publicists Bents Kristensens. Viņš pauda gandarījumu par restorānu daudzveidību un uzslavēja vadošo šefpavāru sniegumu.

Projekta «Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā» mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas restorānu kultūrai, izcelt restorānu kvalitāti un veicināt to apmeklēšanu. Projektā labākos restorānus nosaka ceturto gadu.