Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina iepazīt senlatviešu kāzu tradīcijas

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls par latviešu godiem. Ceturtdien, 9.martā, pulksten 18 norisināsies cikla trešā lekcija «Vedības», kuras laikā tiks iepazītas senlatviešu precību tradīcijas. Par vedību norisi un tradīcijām stāstīs Velta Leja, savukārt kopā ar folkloras kopu «Dimzēns» varēs izdziedāt senlatviešu kāzu dziesmas.

Latviešu tradīcijās lielākie godi ir kāzas, kas tautas dziesmās ir apdziedātas nesalīdzināmi vairāk nekā citi godi. Senlatviešu kāzu rituāli nemitīgi mainījušies vēstures gaitā un bijuši arī katrai vietai un novadam atšķirīgi. Kāzās neiztika bez dziesmām, dejām un jautrības, tomēr to pamatā bija daudz rituālu, kas cieši saistīti ar senlatviešu dievībām un dabas ritmu.

Arī mūsdienās jaunie pāri bieži izvēlas pavadīt kāzu dienu senlatviešu tradīcijās, godinot senos precību rituālus. Lai iegūtu praktiskus padomus kāzu plānošanā un organizēšanā, lekcijā īpaši ir aicināti piedalīties jaunie pāri un vedēji, kas plāno kāzu dienas norisi senlatviešu tradīcijās. Lekciju par senlatviešu kāzu tradīcijām vadīs Velta Leja, kas stāstīs par kāzu dienas norisi, precību rituāliem un kopā ar folkloras kopu «Dimzēns» lekcijas dalībnieki varēs iepazīt un izdziedāt vedību un mičošanas dziesmas.

Lekcija «Vedības» norisināsies ceturtdien, 9.martā, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa 1,00 EUR, skolēniem un pirmskolas vecuma bērniem bez maksas. Pieteikšanās dalībai lekcijā pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.