Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji neapmierināti ar Barona ielas jaunajiem uzlabojumiem

Nedienas ar Krišjāņa Barona ielu turpinās jau ilgi pēc tās remonta pabeigšanas. Kamēr par ielas bruģa dizainu diskusijas rimušās, iedzīvotājus pārsteidz gan seguma kvalitāte, gan dīvaini «uzlabojumi», kas māmiņām ar bērnu ratiem neļauj normāli pārvietoties pa Barona ielas ietvēm. 

Apvienība «Pilsēta cilvēkiem» savā «Facebook» kontā publicējusi fotogrāfijas un informāciju par jauninājumiem, kas šīs nedēļas laikā parādījušies uz Barona ielas. Proti, uz ietvēm uzstādītas gumijas atdures, lai autovadītājiem būtu skaidrs, kur jānovieto savi transportlīdzekļi.

Diemžēl autovadītāju ērtību izkārtošanai aizmirsts par gājējiem un velosipēdistiem. «Rīgas domes Satiksmes departamenta speciālisti pagājušogad ielas remonta laikā izveidoja jaunas autostāvvietas uz ietves. Tās veidojot, viņi pilnībā aizmirsuši par automašīnu platumu, un sanācis tā, ka autovadītāji savus transportlīdzekļus turpināja novietot uz ietves,» raksta apvienība «Pilsēta cilvēkiem».

Lai atdalītu autostāvvietu no gājēju un velosipēdu ceļa, izmantoti gumijas elementi, kas apgrūtina pārvietošanos pa sašaurināto ietvi gan māmiņām ar ratiņiem, gan velosipēdistiem un kājāmgājējiem, pauž «Pilsēta cilvēkiem».

Portāls Apollo sazinājās ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, lai noskaidrotu, kādam nolūkam gumijas atdures uz Barona ielas ietves izvietotas.

Kā skaidro Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola, šādas atdures nepieciešamas, lai skaidri norādītu zonu, kas paredzēta transportlīdzekļu novietošanai Barona ielā posmā no Pērnavas ielas līdz Tallinas ielai.

«Šāds risinājums tika ieviests, jo atsevišķiem transporta līdzekļu vadītājiem nebija izpratnes par to kā pareizi šajā Krišjāņa Barona ielas posmā novietot transporta līdzekli, līdz ar to varēja rasties konflikta vai pat avārijas situācijas ar velosipēdistiem, piemēram, atverot transportlīdzekļa durvis mirklī, kad šo posmu šķērso velobraucējs,» uzsver Ahuna-Ozola.

Satiksmes departamentā nenoliedz, ka sociālajos tīklos nereti izskan arī pārmetumi par autostāvvietu saglabāšanu minētajā ielas posmā, taču iedzīvotājiem esot jāsaprot, ka šajā Krišjāņa Barona ielas posmā ir vairākas sabiedriski nozīmīgās iestādes, kas dien dienā uzņem un apkalpo simtiem cilvēku, kurp ne visi var doties ar sabiedrisko transportu, velosipēdu vai kājām.

«Iela un pilsēta joprojām ir domāta visiem. Būtiska un nozīmīga sabiedrības daļa ir arī tā ģimene, kura uz skolu atved bērnu ar personisko transportu, kā arī tā māmiņa, kura šajā posmā pārvietojas ar ratiņiem. Šis ir kompromisa risinājums,» uzsver Ahuna-Ozola.

Tāpat Satiksmes departaments neizslēdz iespēju, ka drīzumā pilsētas vēsturiskajā centrā autostāvvietu skaits būtiski tiks samazināts, tomēr šādai rīcībai ir jānāk kompleksi ar alternatīviem piedāvājumiem.